Судове рішення #9850126

Справа №2-2201/10

Заочне

                                   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

08 червня 2010 року

       

Залізничний районний суд м.. Львова в складі:

головуючої – судді Пилип’юк Г. М.,

при секретарі Пацюркевичу О. В.,

з участю представника позивача Кошевого А. Л,

представника третьої особи Буньо А. П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Львівській області, третя особа Головне управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації  про вилучення автомобіля з користування у зв’язку із смертю інваліда,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вище зазначеним позовом, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що на обліку на забезпечення автомобілем із керуванням на члена сім’ї перебувала інвалід ОСОБА_3. Спільним наказом головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА та управління ВД ФСНВ у Львівській області від 19.11.2007 року № 412 прийнято рішення про забезпечення автомобілями «Славута ЗАЗ-110307-42 п’ятьох інвалідів трудового каліцтва, серед них – ОСОБА_3. 1-им міжрайонним відділом ДАІ ГУ УМВСУ у Львівській області проведено реєстрацію транспортного засобу «Славута-ЗАЗ 110307-42 на ім’я ОСОБА_3. В графі «Особливі відмітки» свідоцтва зазначено – «Без права відчуження з правом керування ОСОБА_4». ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. На дату смерті п. ОСОБА_3 строк експлуатації автомобіля становив неповних 3 місяці. Однак члени сім’ї померлої в порушення п. 16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 рок № 999, який передбачає, що іншому члену сім’ї померлого інваліда, який проживав та зареєстрований за місцем проживання та реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше, ніж 10 років, залишається у разі сплати ним на рахунок управління ВД ФСНВ вартості одержаного автомобіля з урахуванням ступеня його зношення та суми, сплаченої за нього інвалідом, відмовились здійснити оплату відповідної суми на рахунок ВД ФСНВ у Львівській області, а, отже, немає можливості залишити цей автомобіль в експлуатації померлого.

В судовому засіданні представник позивача  позовні вимоги підтримав в повному обсязі, уточнив, що неодноразово відбувались телефонні розмови між начальником відділу відшкодування шкоди та ОСОБА_4, який зобов’язався повернути автомобіль управлінню. Однак на неодноразові письмові виклики ОСОБА_4 не з’являвся та користується даним автомобілем без достатніх правових підстав по теперішній час. Зазначив, що представники управління здійснювали виїзд за колишнім місцем проживання померлого інваліда та роз’яснювали членам сім’ї п. 16 Порядку та обставини, за яких автомобіль можливо залишити в користуванні сім’ї померлого.

Представник третьої особи головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації позов підтримав повністю та просив вилучити у ОСОБА_4 автомобіль.

 Відповідач в судове засідання не з`явився, належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, причин своєї неявки не повідомив.

Згідно ч.4 ст.169, ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, пояснення представника третьої особи, дослідивши дійсні обставини справи, перевіривши їх доказами, суд приходить до переконання, що позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до п. 16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою КМ України від 19.07.2006 року № 999, після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше 10 років, залишається члену сім’ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда.

Автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, після смерті інваліда залишається у користуванні його сім’ї, якщо в ній є інвалід, який: має підстави для забезпечення автомобілем; проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживання і реєстрації; не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.

Відповідно до абзацу 5 п. 16 Порядку іншому члену сім’ї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, а членом сім’ї померлого інваліда внаслідок трудового каліцтва – на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції вартості одержаного автомобіля з урахуванням ступеня його зношення та суми, сплаченої за нього інвалідом.

Згідно абзацу 7 п. 16 Порядку в іншому разі автомобіль повертається (вилучається) управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.

Відповідно до абзацу 10 п. 16 Порядку вилучення автомобіля, отриманого інвалідом, здійснюється відповідними органами державної виконавчої служби за рішенням суду.

Як встановлено судом, спільним наказом головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА та управління ВД ФСНВ у Львівській області від 19.11.2007 року № 412 прийнято рішення про забезпечення автомобілями «Славута ЗАЗ-110307-42 п’ятьох інвалідів трудового каліцтва, серед них – ОСОБА_3 (а. с. 5).

Як вбачається з довідки про реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку та вибракування транспортного засобу від 21.11.2007 року № 10-10729 ОСОБА_3 виданий транспортний засіб «Славута» - ЗАЗ -110307-42 (колір D1351 R «королівський синій», номер кузова –НОМЕР_1, номер двигуна – НОМЕР_2) з передачею права керування члену сім’ї ОСОБА_4 (а. с. 6).

Відповідно до акту приймання-передачі транспортного засобу транспортний засіб «Славута» - ЗАЗ -110307-42 (колір D1351 R «королівський синій», номер кузова –НОМЕР_1, номер двигуна – НОМЕР_2) одержано Управлінням ВДФССНВ у Львівській області для інваліда ОСОБА_3, про що свідчать підписи представника організації та ОСОБА_3 (а. с. 4).

Як вбачається з виписки Міського відділу РАЦС Львівського міського управління юстиції ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла (а. с.7).

Таким чином, на дату смерті ОСОБА_3 строк експлуатації автомобіля «Славута» становив менше ніж 3 місяці.

Згідно акту, складеного представниками управління ВД ФСНВ у Львівській області за місцем колишнього проживання померлого інваліда ОСОБА_3 від 30.01.2010 року, членам сім’ї роз’яснювались положення п. 16 Порядку. На неодноразові письмові виклики ОСОБА_4 не з’являвся та користується автомобілем без достатніх правових підстав по даний час (а. с. 8).

Враховуючи вищенаведене, беручи до уваги те, що вилучення отриманого інвалідом автомобіля здійснюється за рішенням суду, суд приходить до переконання, що позов слід задовольнити в повному обсязі.

На підставі ст.79 ЦПК України судові  витрати  складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом судової  справи, належать, зокрема, витрати на інформаційно-технічне забезпечення.

Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої  сторони  понесені  нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо  позивача,  на  користь   якого   ухвалено   рішення, звільнено від сплати судового збору (ст.4 п.1 Декрету КМ України "Про державне мито"), він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи  відхиленої  частини вимог.

На підставі п. 16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою КМ України від 19.07.2006 року № 999 , керуючись ст.ст.10, 11, 60, 79, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Львівській області до ОСОБА_4 про вилучення автомобіля у зв’язку із смертю інваліда задовольнити.

Вилучити у ОСОБА_4 автомобіль «Славута» - ЗАЗ -110307-42 (колір D1351 R «королівський синій», номер кузова –НОМЕР_1, номер двигуна – НОМЕР_2), який належав інваліду внаслідок трудового каліцтва ОСОБА_3 в повному комплекті.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь позивача  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн.

                  Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії вказаного рішення.

Рішення може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення і апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя /підпис/

З оригіналом згідно:                                                                                          

Суддя:                                                                                                              Г. М. Пилип’юк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація