Справа № 2о-11 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2010 року Городоцький районний суд Львівської області
в складі:
головуючої – судді Шеремети Н.О.
народних засідателів Борис І.Г.
Сас Л.В.
при секретарі Виздрик Н.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Городку справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа Коропузька сільська рада Городоцького району Львівської області про визнання недієздатною ОСОБА_3 та встановлення опіки,
в с т а н о в и в :
заявник 25.09.2010 року звернувся з заявою до суду та просить постановити рішення, яким визнати недієздатною ОСОБА_3, встановити над нею опіку та призначити його опікуном.
В підтвердження заявлених вимог покликається на те, що він перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, вона є його дружиною. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є інвалідом, страждає психічним захворюванням, через що не здатна розуміти значення своїх дій та керувати ними. Визнання ОСОБА_3 недієздатною йому необхідно для представництва її інтересів при здійсненні нею своїх прав. Просить призначити його опікуном.
В судовому засідання заявник підтримав заявлені вимоги та просить їх задоволити.
Представник заінтересованої особи Коропузької сільської ради у судове засідання не з"явився, сільський голова подав заяву у якій заяву визнає та не заперечує щодо розгляду справи у його відсутності (а.с.-34 ).
Суд, заслухавши пояснення заявника, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що заяву ОСОБА_2 слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Як вбачається з довідки ЛКК № 2 від 11.03.1992р. ОСОБА_3 є інвалідом ІІ групи з приводу захворювання- ДЦП у виді правобічного геміпарезу з помірним порушенням в степені вираженої дебільності (а.с.-6).
Відповідно до записів в індивідуальній амбулаторній карті № 317.09, ОСОБА_3 є інвалідом ІІ-ої групи дитинства безтерміново та перебуває на диспансерному обліку в поліклініці Городоцької ЦРЛ з 1987 року з приводу олігофренії в степені вираженої дебільності з психопатизацією особи, через що не здатна розуміти значення своїх дій та керувати ними, у зв”язку з чим потребує сторонньої допомоги.
З акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 39 від 22.01.2010року (а.с.-23-24) вбачається, що ОСОБА_3 страждає стійким хронічним розладом - розумовою відсталістю в ступені вираженої дебільності внаслідок ДЦП і за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, а тому потребує опіки.
Відповідно до ч.1 ст.241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна.
Частина 4 ст.63 ЦК України передбачає, що опікун призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов»язки опікуна.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_2 перебуває з ОСОБА_3 у зареєстрованому шлюбі з 07.11.2006р., є її чоловіком, що підтверджується копією свідоцтва про їх одруження серії НОМЕР_1 (а.с.-5).
Частина 1 ст. 421 ЦПК України передбачає, що опікун над недієздатною особою призначається судом за поданням органу опіки та піклування, яким відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є сільські, селищні , міські ради та їх виконавчі комітети.
Як вбачається з рішення виконкому Коропузької сільської ради Городоцького району Львівської області №41 від 13.05.2010р. «Про призначення ОСОБА_2 опікуном дружини ОСОБА_3», виконком сільської ради вирішив звернутися до суду з клопотанням про призначення опікуном ОСОБА_3 її чоловіка ОСОБА_2 ( а.с.- 23).
В суді знайшов підтвердження той факт, що ОСОБА_3 проживає однією сім»єю з ОСОБА_2, фактично нею опікується, так як інших близьких родичів, які б бажали нею опікуватися, не має. Мати ОСОБА_3, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, до часу смерті проживала з сім»єю доньки в с. Коропуж (а.с.- 22, 7).
В судовому засіданні ОСОБА_2 підтвердив згоду бути опікуном ОСОБА_3 та ствердив про свої можливості виконувати опікунські обов”язки.
Суд не вбачає будь-яких обставин, за яких ОСОБА_2 не може бути призначений опікуном ОСОБА_3
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що ОСОБА_3 слід визнати недієздатною, встановити над нею опіку, призначивши опікуном ОСОБА_2.
Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215,240, 241 ЦПК України та на підставі ст. 39 ЦК України,Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету у справах сім”ї та молоді, Міністерством охорони здоров”я України, Міністерством освіти України, Міністерством праці та соціальної політики від 26.05.1999 р. №34/166/ 131/88, с у д,-
в и р і ш и в :
заяву задоволити.
Визнати недієздатною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженку та жительку с. Коропуж Городоцького району Львівської області.
Встановити над ОСОБА_3 опіку та призначити її опікуном ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого в с. Коропуж Городоцького р-ну Львівської області.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів.
С у д д я: підпис
Народні засідателі: підписи
Копія відповідає оригіналу
Суддя : Шеремета Н.О.