Судове рішення #9834629

                                Справа № 2-"А"-2768/10

У Х В А Л А

28 травня 2010 р.                                 м. Яснувата

    Суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Жаботинська С.В.,

розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м.  Ясинувата про визнання  рішення  неправомірним, зобов’язання виконати дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

      27.05.2010 р. позивачка звернулася до  Ясинуватського міськрайонного суду із вказаним адміністративним позовом.

В позові зазначено,  що відповідно до довідки МСЕК  від  29.10.1990 р. ОСОБА_1 є інвалідом другої групи з загального захворювання, отримує пенсію. Вперше інвалідність встановлена  25.10.1986 р.

25.03.2010 р.  позивачка звернулася до відповідача  з заявою про переведення  пенсії по інвалідності на пенсію згідно  з Законом України  «Про державну службу», але  29.04.2010 р. отримала рішення про відмову в якому вказано, що для отримання пенсії з інвалідності за Законом необхідно бути інвалідом 1  та 2 групи, мати не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорії  посад державних службовців згідно ст. 25 Закону України  «Про державну службу» і тоді час встановлення інвалідності  не матиме значення. В іншому випадку треба, щоб  інвалідність була встановлена  у період перебування на державній службі.

 При цьому  правильно викладаючи зміст  Закону,  відповідач помиляється  у визначенні її стажу  державної служби.

Просить визнати рішення  відповідача щодо відмови  у переводі  на пенсію по інвалідності державного службовця недійсним, зобов’язати його перевести   її на пенсію по інвалідності державного службовця  з 25.03.2010 р.

Статтею 17  ч. 1 КАС України встановлено, що компетенція  адміністративних судів поширюється на:

1.   спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктами владних повноважень щодо оскарження  його рішень  (нормативно – правових актів чи правових актів індивідуальної дії) дій чи бездіяльності;

2.   спори з приводу  прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3.   спори між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері  управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинним адміністративних договорів.

4.   спори за зверненням суб’єкта владних повноважень  у випадках, встановлених законом;

5.   спори  щодо правовідносин, пов’язаних з  виборчим процесом чи процесом  референдуму.

Відповідно до п. 2  ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають  у порядку цивільного судочинства справи щодо: спорів з приводу  призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних  виплат непрацездатним громадянам,  виплат  за загальнообов’язковим державним  соціальним  страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

    Із змісту позову вбачається, що  мова йде про спір з приводу призначення пенсійних виплат, а тому вважаю, що справа підлягає розгляду в порядку  цивільного судочинства.

Відповідно до  ст. 109 ч. 1  п. 1 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо   заяву не  належить  розглядати в порядку  адміністративного судочинства.

    На підставі викладеного, вважаю, що позивачці  ОСОБА_1  необхідно відмовити  у відкриті  провадження в адміністративній справі.

Керуючись ст. 109 КАС України, -

У Х В А Л И Л А:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі  за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м.  Ясинувата про визнання  рішення  неправомірним, зобов’язання виконати дії.

Копію ухвали невідкладно надіслати  ОСОБА_1 разом із позовною заявою  та усіма  доданими до неї  матеріалами.

Ухвала може бути оскаржено  до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано протягом п'яти  днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або п'яти днів з дня оголошення  даної ухвали  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація