0555 Справа 2-1338/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 р. м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
судді Жаботинської С.В., при секретарі Костенко Ю.О., за участю представника позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до територіальної громади с. Водяне в особі Пісківської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно за спадщиною, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на нерухоме майно за спадщиною до територіальної громади с. Водяне в особі Пісківської сільської ради, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача ОСОБА_3, після її смерті залишилась спадщина у вигляді житлового будинку з належними господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1. Зазначений будинок належав померлій на праві власності згідно з дублікатом договору дарування від 15.07.1976 року, посвідченим секретарем виконкому Первомайської сільської ради депутатів трудящих за реєстровим № 73. Крім житлового будинку ОСОБА_3 на праві власності належала і земельна ділянка площею 0,3034 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення особистого селянського господарства. Це право посвідчувалося державним актом на право власності на землю ДН № 101160 від 29.11.1995 року, але цей документ втрачено. Отримати дублікат не можливо. Підтвердженням права власності є довідка № 87 від 08.04.2010 року, видана Ясинуватським районним відділом ДРФ ДП „Центр державного земельного кадастру”. Після смерті матері спадкоємцями були позивач ОСОБА_2 та його батько ОСОБА_4 Позивач подав до Ясинуватської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але документи до теперішнього часу не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько позивача - ОСОБА_4. 11.05.2010 року реєстратор КП „БТІ” своїм рішенням відмовив позивачу у видачі витягу про нерухоме майно на ім’я матері, так як відсутні правовстановлюючі документи, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна, право власності припиняється в зв’язку зі смертю власника. Просить визнати за ним право власності за спадщиною на нерухоме майно у вигляді житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами за АДРЕСА_1, що залишилась після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а також право власності за спадщиною на земельну ділянку площею 0,3034 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення особистого селянського господарства за тією ж адресою, що залишилася після смерті матері ОСОБА_3.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Відповідач просив справу розглянути за відсутністю його представника, проти задоволення позову не заперечував.
Заслухавши пояснення представника позивача, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Згідно дублікату договору дарування від 15.07.1976 року, посвідченого секретарем виконкому Первомайської сільської ради депутатів трудящих за реєстровим № 73 ОСОБА_3 отримала у дарунок житловий будинок з належними господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно довідки № 87 від 08.04.2010 року, виданої Ясинуватським районним відділом ДРФ ДП „Центр державного земельного кадастру”, ОСОБА_3 на праві власності належала земельна ділянка площею 0,3034 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 рос. „ОСОБА_2” в графі батько зазначено рос. „ОСОБА_4”, мати – „ОСОБА_3”.
Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 6).
За даними Спадкового реєстру Ясинуватської державної нотаріальної контори, з заявою щодо отримання спадщини щодо майна ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р., звернувся ОСОБА_2, який фактично прийняв спадщину, спадкова справа щодо майна ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 р. відсутня.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті під час життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.
ОСОБА_2 є спадкоємцем за законом першої черги померлої ОСОБА_3, який фактично прийняв спадщину. Інших спадкоємців за законом у спадкодавця немає.
Суд вважає, що позивач фактично прийняв спадщину за законом, а тому за ним необхідно визнати право власності на вищевказаний житловий будинок з господарськими спорудами та земельну ділянку в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності за спадщиною на нерухоме майно у вигляді житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами за АДРЕСА_1 що залишилося після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визнати за ОСОБА_2 право власності за спадщиною на земельну ділянку площею 0,3034 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_1, що залишились після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даного рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя