№2-1745/10
категорія 47
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
17 червня 2010р. м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира
В складі: суддя Грибан І.О.
секретар Шпаковська Ю.І.
розглянув у судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої непрацездатної доньки, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд з позовом про стягнення з відповідача аліментів в розмірі 1/3 частки від його доходу щомісячно на користь повнолітньої непрацездатної доньки –ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є інвалідом дитинства 3-ї групи інвалідності. В обгрунтування позову вказувала на те, що дочка потребує додаткової матеріальної допомоги від батька на медичне лікування, а відповідач, має можливість утримувати повнолітню доньку та надавати їй матеріальну допомогу. Вказувала ,що сама має ряд захворювань і потребує додаткових витрат на лікування, а тому в повній мірі потреби доньки забезпечити не має можливості.
В судовому засіданні позивачка вимоги підтримали з тих же підстав.
Відповідача його представник проти позову заперечували. Відповідач пояснював, що на даний час не має заробітку. На підприємстві рахується,але перебуває у відпустці за власний рахунок.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, суд приходить до висновку, що позовні вимоги до задоволення не підлягають, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 1977 по 2009 рік . В шлюбі мають доньку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.3,6), яка є інвалідом дитинства 3 групи.
Відповідно до вимог ст. 198 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку,сина, які потребують матеріальної допомоги , якщо вони можуть матеріальну допомогу надавати.
Для виникнення обов’язку батька ( матері) утримувати повнолітню дочку(сина) потрібні три умови :
1) дочка ,син мають бути непрацездатними;
2) дочка,син мають потребувати матеріальної допомоги;
3) мати,батько мають бути матеріально забезпеченими, здатними утримувати сина або дочку.
Дочка,син вважаються непрацездатними у разі досягнення пенсійного віку або настання інвалідності. Потреба в матеріальній допомозі визначається залежно від наявності прожиткового мінімуму. Аліментний обов’язок батьків пов’язується лише з їх матеріальним станом.
Судом встановлено, що повнолітня дочка сторін є непрацездатною і отримує пенсію по інвалідності в сумі 601 грн. щомісячно ( а.с.22), що є більшим ніж встановлений законом прожитковий мінімум на непрацездатну особу ( 498грн.).
Відповідач , згідно довідки ТОВ «Забудовник» перебуває у відпустці без збереження заробітної плати та з вересня 2009року за місцем основної роботи заробітну плату не отримує.
Докази про наявність у відповідача інших джерел заробітку суду не надано.
Позивачкою не доведено ,що відповідач за своїм матеріальним становищем спроможній надавати матеріальну допомогу дочці , а що дочка потребує матеріальної допомоги від батька, саме у визначеному позивачкою розмірі.
Керуючись ст.199 Сімейного кодексу України, ст.11, 15,60,214,215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом десяти днів, починаючи з дня його проголошення, шляхом подання через Богунський районний суд заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.
Суддя :