РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року червня місяця 17 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі
Головуючого, судді Іващенко В.В.
Суддів Дяченко Л.О., Макарчук Л.В.
При секретарі Іванові О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про зменшення розміру аліментів за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 29 березня 2010 року,
ВСТАНОВИЛА:
14.12.2009р. ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_6 про зменшення розміру аліментів, які він сплачує з 29.072008р. на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_7 у розмірі 800грн. щомісячно, до 340грн. щомісячно.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі рішення Ялтинського міського суду АРК від 24.09.2008р. з нього стягнуто на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 аліменти в твердої грошової сумі в розмірі 800грн. щомісячно. Однак з вересня 2009р. його матеріальне становище суттєво змінилося та щомісячний дохід складає 680грн., тобто менш ніж розмір аліментів, які він сплачує за рішенням суду.
Рішенням Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 29.03.2010р. позовні вимоги задоволені.
В апеляційної скарзі апелянт ставить питання про скасування рішення суду та ухвалення нового, яким у задоволенні позову відмовити, мотивуючи тим, що позивачем не надо доказів погіршення його матеріального становища.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, дослідивши обставини справи в межах доводів апеляційної скарги і перевіривши їх доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з того, що ОСОБА_5 на цей час прийнятий на роботу та його заробітна платня складає 680грн. на місяць, тобто його матеріальний стан як платника аліментів дійсно змінився.
З такими висновками суду колегія суддів погодиться не може.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Ялтинського міського суду АРК від 24.09.2008р. з ОСОБА_5 стягнуто на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_7, аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 800грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 29.07.2008р.
Як вбачається з мотивувальної частини рішення суду відповідач на той час заперечував проти стягнення аліментів у твердої грошової суми, мотивуючи недостатністю заробітної платні.
Надана копія трудової книжки ОСОБА_5 свідчить, проти чого вин не заперечував, що ОСОБА_5 на час стягнення судом аліментів ніде не працював, тобто ніякого заробітку не мав/ а.с. 73 /.
Виходячи з наведеного, обставини, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, не доведені; висновки суду не відповідають обставинам справи, тому рішення суду на підставі ст. 309 ЦПК України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття.
На підставі ст. 192 ч. 1 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
З матеріалів справі не вбачається, що матеріальне становище платника аліментів порівняно з часом стягнення судом з нього аліментів на утримання дитини погіршилося, оскільки на той час вин зовсім не працював, данні про погіршення його здоров’я відсутні.
За таких обставин підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись статтями 303, 304, 307, 309, 316, 317, 319, 324, 325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 задовольнити.
Рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 29 березня 2010 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким ОСОБА_5 у задоволені позову до ОСОБА_6 про зменшення розміру аліментів, сплачуються на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржено у касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.
Судді: