Судове рішення #9804503

                                                                                                                        Справа №2-1085/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

 28 травня 2010  року                                                               Придніпровський   районний суд м.Черкаси

В складі: головуючого – судді                                   Скляренко В.М.

при секретарі                                                               Кожем”яці І.В.      

за участю адвоката                                                      ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Черкаської міської ради, третя особа ОСББ “Чехова 82” про визнання права власності на спадкове майно,-

в с т а н о в и в:

     Позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду із позовом до Черкаської міської ради, третя особа ОСББ “Чехова 82” про визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_6, яка була дружиною ОСОБА_6 та матір”ю ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді кооперативної ізольованої квартири АДРЕСА_1. Вказують, що заповіт, померла ОСОБА_6 не залишила. Відповідно до ст.1261 ЦК України вони є спадкоємцями першої черги за законом, інших спадкоємців не має.  Як спадкоємці за законом, в установлений законом шестимісячний строк вони подали до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але отримати свідоцтво про право на спадщину вони не можуть, оскільки померла ОСОБА_6 при житті не оформила належним чином своє право власності на квартиру, а саме не отримала свідоцтво про право власності та не зареєструвала його в БТІ. Зазначають, що відповідно до довідки ОСББ “Чехова 82” на підставі рішення Черкаського міськвиконкому №61/1 від 25.03.1987 року ОСОБА_6 являлася членом ЖБК-88 в м.Черкаси по АДРЕСА_1. Пайовий внесок виплачений повністю. Зазначили, що ОСОБА_6 з 21.06.1975 року перебував в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6 і ввважає, що має право на ? частину вищевказаної квартири, як на частку в спільному майні подружжя, так як пайовий внесок по квартирі виплачувався ним спільно в період шлюбу. Спадщина відкрилась на іншу ? частину квартири, право на яку, як на спадкове майно, мають всі вони, тобто по 1/6 частині. Вважають, що ОСОБА_6 має право на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1 (1/2 +1/6), як на частку в спільному майні подружжя та частину спадщини, а ОСОБА_3 та ОСОБА_4 кожний на 1/6 частину квартири в порядку спадкування. Просять визнати за ОСОБА_6 право власності на 2/3 частини кватири АДРЕСА_1, за ОСОБА_3 право власності на 1/6 частину вищевказаної квартири, за ОСОБА_4 право власності на 1/6 частину вищевказаної квартири.

    В судовому засіданні позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та адвокат позивачів ОСОБА_1 позов підтримали та просили його задоволити.

    Представник відповідача Черкаської міської ради за довіреністю ОСОБА_7 в судове засідання не з”явився, надавши заяву про слухання у справи у його відсутність, позов визнав.

    Представник третьої особи ОСББ “Чехова 82” ОСОБА_8 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та пояснив, що пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 виплачено.

              Заслухавши пояснення позивачів ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4, адвоката ОСОБА_1, представника третьої особи ОСББ “Чехова 82” ОСОБА_8, дослідивши письмові матеріали справи, на підставі їх повного, всебічного та об”єктивного дослідження, суд вважає, що позов підлягає до  задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_6, про що свідчить свідоцтво про смерть Серії НОМЕР_1, видане 27.03.2008 р. відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Черкаси Черкаського міського управління юстиції Черкаської області.

Після смерті ОСОБА_6 відкрилась спадщина у вигляді кооперативної ізольованої квартири АДРЕСА_1.

Згідно до довідки ОСББ “Чехова 82”, ОСОБА_6 на підставі рішення Черкаського міськвиконкому №61/1 від 25.03.1987 року є членом ЖБК-88 в м.Черкаси по АДРЕСА_1. Пайовий внесок за дану квартиру виплачений повністю, що стверджується вищевказаною довідкою та було визнано представником ОСББ “Чехова 82” ОСОБА_8 в судовому засіданні.

 Спадкоємцями після смерті ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4, стали позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4

Так, з свідоцтва про одруження НОМЕР_2 від 09.04.1997 року вбачається, що померла ОСОБА_6 та позивач ОСОБА_6 були чоловіком та дружиною.

З свідоцтва про народження НОМЕР_3 від 06.04.1976 року, вбачається, що померла ОСОБА_6 була матір”ю позивача ОСОБА_3

З свідоцтва про народження НОМЕР_4 від 26.11.1983 року, вбачається, що померла ОСОБА_6 була матір”ю позивача ОСОБА_4

Із матеріалів справи вбачається, що 19.09.2008 року позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 подали до Другої Черкаської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але отримати свідоцтво про право на спадщину вони не можуть, оскільки померла ОСОБА_6 при житті належним чином не оформила своє право власності на квартиру, а саме не отримала свідоцтво про право власності та не зареєструвала його в ЧООБТІ. Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_6 не має.

Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у томі числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до положень ст.1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Згідно ст.384 ЦК України, будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю. Член житлово-будівельного (житлового) кооперативу має право володіння і користування, а за згодою кооперативу-і розпоряджання квартирою, яку він займає в будинку кооперативу, якщо він не викупив її. У разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.

Ст.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за  законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Ст. 60 СК України передбачає, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.

Оскільки в судовому засіданні об”єктивно встановлено, що померла ОСОБА_6 на підставі рішення Черкаського міськвиконкому №61/1 від 25.03.1987 року була членом ЖБК-88 в м.Черкаси по АДРЕСА_1, пайовий внесок за яку було виплачено, тобто остання була власником вищевказаної квартири, але при житті померла ОСОБА_6 не зверталася у відповідні органи для отримання свідоцтва про право власності на АДРЕСА_1 та не зареєструвала його в ЧООБТІ, дана обставина позбавляє можливості позивачів ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які є спадкоємцями першої черги після смерті дружини та матері, оформити свої спадкові права, суд вважає можливим визнати за ОСОБА_6 право власності на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, з врахуванням того, що відповідно до положень ст.60 СК України, ОСОБА_6 має право на 1/2 частку квартири, як на частку в спільному майні подружжя та на 1/6 частку, як частину спадщини. За дітьми померлої ОСОБА_6, як на спадкове майно, а саме: за ОСОБА_3 визнати право власності на 1/6 частину вищевказаної квартири, за ОСОБА_4 визнати право власності на 1/6 частину вищевказаної квартири.

       На підставі викладеного та керуючись  ст.ст.316, 384, 1261 ЦК України, ст.ст.60, 70 СК України, ст.ст. 8, 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

              Позовні вимоги ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Черкаської міської ради, третя особа ОСББ “Чехова 82” про визнання права власності на спадкове майно – задовольнити.

           Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на 2/3 частини квартири  АДРЕСА_1.

              Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності в порядку спадкування за законом на 1/6 частини квартири  АДРЕСА_1, після ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4.

Визнати за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності в порядку спадкування за законом на 1/6 частини квартири  АДРЕСА_1, після ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подання у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, із поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або у порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий                                                                                                                        Скляренко В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація