Судове рішення #9802093


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 17 травня 2010 року           16:20           № 2а-7608/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді                   Ковзеля П.О.,  розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу


За позовом                          Солом’янського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві

доГромадянина Грузії ОСОБА_2

пропримусове видворення іноземного громадянина за межі України


ВСТАНОВИВ:

Солом’янське районне управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві (надалі –Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до громадянина  Грузії ОСОБА_2 (надалі –Відповідач) про негайне примусове видворення громадянина Грузії ОСОБА_2 за межі території України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за порушення вимог чинного законодавства України іноземець був притягнутий до адміністративної відповідальності та коштів на своє існування  не має і повернутись на Батьківщину в добровільному порядку відмовляється.

Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Позивач і відповідач звернулись до суду з заявами про розгляд справи за їх відсутності у письмовому провадженні.

                 Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті.

Громадянин Грузії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, потрапив на територію  України 10.11.2009 року через КПП ,,Бориспіль’’з приватною метою. Приймаючої сторони та постійної адреси проживання в Україні Відповідач не має.

11.03.2010 року громадянин Грузії ОСОБА_2 був затриманий працівниками Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві за порушення ст. 203 ч. 1 КУпАП для складання адміністративного протоколу та доставлений до ВГІРФО Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві.

 В ході  перевірки встановлено, що підстав для його перебування в Україні не має.

17.03.2010 року Солом’янським РУ м. Києва відносно іноземця прийнято рішення про його видворення за межі України, яке доведене до відповідача.

Відділом громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві прийнято рішення про видворення ОСОБА_2 за межі України та заборонено в’їзд на територію України протягом наступних п’яти років до 12.03.2015 року.

Згідно розписки від 17.03.2010 року громадянин Грузії ОСОБА_2  зобов’язався залишити територію України не пізніше 27.03.2010 року і йому було роз’яснено, що у випадку не виїзду з території України у вказаний термін, він буде затриманий і витворений за межі України в адміністративному порядку. Одночасно йому було повідомлено, що він має право повідомити про це адвоката або дипломатичного представника своєї країни чи іншу особу, а також можливість оскаржити рішення про видворення через суд.

12.05.2010 року співробітниками Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві 6yло встановлено, що громадянин  Грузії ОСОБА_2 зобов’язання про повернення на батьківщину не виконав і ухиляється від виїзду за межі держави.

Відповідач у встановлений строк у добровільному порядку рішення про його видворення не виконав. Доказів на підтвердження того, що дане рішення оскаржується суду не надано.

Згідно постанови Солом’янського районного суду м. Києва  від 15.03.2010 року громадянина Грузії ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення, передбачене  ч. 1 ст. 203 КпАП України, накладено штраф 340 грн., який відповідачем  сплачений.

Відповідно до абзацу 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи визнання адміністративного позову Відповідачем та те, що дії сторін не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, враховуючи те, що останній ухиляється від виїзду з території України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-

П О С Т А Н О В И В

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Примусово видворити з території України громадянина  Грузії ОСОБА_2 .

3. Дана постанова є підставою для реалізації органом внутрішніх справ можливості щодо затримання іноземця з метою направлення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на період, необхідний для підготовки його видворення за межі України у примусовому порядку згідно з частиною 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

4. Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями  185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                П.О. Ковзель

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація