Судове рішення #9793272

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 травня 2010 року                                                                                                          м.  Київ

Суддя військового місцевого суду Київського гарнізону підполковник юстиції    Дячук С.І., при секретарі судового засідання – Єфімові О.О., за участю – військового прокурора Дарницького гарнізону – полковника юстиції Федюшкіна І.О., старшого помічника військового прокурора Київського гарнізону – майора юстиції Козака А.Т., у присутності обвинуваченого – ОСОБА_4, потерпілої ОСОБА_5 та її представника – адвоката ОСОБА_6, провівши в приміщенні суду попередній розгляд кримінальної справи за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Кримінальна справа за обвинуваченням гр-на БЕССАЛОВА у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України, надійшла до військового місцевого суду Київського гарнізону 28 квітня 2010 року.

У судовому засіданні прокурор просив призначити справу до судового розгляду і викликати в судове засідання осіб, які зазначені у списку, долученому до обвинувального висновку, вважаючи, що по справі дотримані всі вимоги, передбачені ст. 237 КПК України.

Обвинувачений БЕССАЛОВ, не погоджуючись з думкою прокурора, просив провадження в даній справі закрити, а саме не оспорюючи з фактичного боку саме діяння, яке поставлено йому за провину, просив звільнити його, як особу, яка має неповнолітніх дітей, від кримінальної відповідальності на підставі Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року.

З огляду на заяву обвинуваченого, прокурор вважав можливим застосувати до нього Закон України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року.

Потерпіла та її представник не заперечували проти застосування амністії до обвинуваченого.

Заслухавши доповідь прокурора, думку обвинуваченого, потерпілої та її представника, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважаю, що клопотання обвинуваченого БЕССАЛОВА підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з ст. 1 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року, підлягають безумовному звільненню від покарань у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, особи, засуджені за умисні злочини, які не є тяжкими та особливо тяжкими, зокрема, осіб, які мають неповнолітніх дітей.

Відповідно до правил ст. 6 згаданого Закону, якщо кримінальні справи щодо вказаних осіб не розглянуті судами, останні підлягають звільненню від кримінальної відповідальності.

Як вбачається з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, НОМЕР_2 - ОСОБА_4 є батьком малолітніх ОСОБА_9 та ОСОБА_10

 Обставин, які б перешкоджали застосуванню положень ст. ст. 1 та 6 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року до обвинуваченого ОСОБА_4 у судовому засіданні не встановлено. Обвинувальний висновок складено у відповідності до вимог КПК України, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Істотних порушень кримінально-процесуального закону, які б перешкоджали вирішенню питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, не встановлено.

 Таким чином, ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі п. “в” ст. 1 та ст. 6 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року як особа, яка має неповнолітніх дітей.

 Враховуючи викладене, заявлений позов потерпілої про відшкодування моральної шкоди, завданої злочином, підлягає залишенню без розгляду.

 На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81, 237, 240, 244, 248 КПК України, ст. ст. 8, 10 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року, військовий місцевий суд,  

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про застосування до нього Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України, на підставі     п. “в” ст. 1 та ст. 6 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року, а справу щодо нього – закрити на підставі п. 4 ст. 6 КПК України внаслідок акту амністії.

Запобіжний захід до ОСОБА_7 – підписка про невиїзд – скасувати.

Арешт, накладений на майно ОСОБА_7 – скасувати.

Позов потерпілої ОСОБА_5 про відшкодування завданої злочином моральної шкоди, а саме про стягнення на її користь з обвинуваченого ОСОБА_4 254 592 грн. – залишити без розгляду.

Речові докази у справі: гладкоствольний самозарядний пристрій для відстрілу патронів з гумовими кулями «Форт 12Р» калібру 9 мм Р.А., № И 2935, що є вилученим з обороту, - передати відповідному структурному підрозділу дозвільної системи МВС України, інші речові докази – зберігати при матеріалах справи.

Судові витрати в даній справи покласти на рахунок держави.

На постанову може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону України протягом семи діб з дня її винесення.

ДІЙСНА ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ.

КОПІЯ ЗВІРЕНА З ОРГИНАЛОМ:

ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ

ПІДПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ С.І. ДЯЧУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація