Судове рішення #9789307

                                             Справа № 2-О-23,    2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 червня 2010 р.     Володарський районний суд Київської області у складі:

    головуючого судді         Юзвик М.М.

    при секретарі         Поліщук В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Володарка справу

за заявою ОСОБА_1

заінтересована особа : ОСОБА_2

про  встановлення факту, що має юридичне значення – родинних відносин,  

ВСТАНОВИВ :

 В травні 2010 року ОСОБА_1 зернулася до суду з вказаною заявою, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла її баба – ОСОБА_3 яка проживала в                 АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина. Заявниця зазначає, що на даний час вона не може реалізувати свого права на спадкове майно, оскільки у свідоцтві про народження її батька, в графі мати, померла записана, як «ОСОБА_3», а у свідоцтві про смерть вона записана, «ОСОБА_3». Сертифікат на право на земельну частку (пай) також виданий на ім’я «ОСОБА_3. Тому ОСОБА_1 просить суд, встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт родинних відносин, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка народилася в           с. Лихачиха Володарського району Київської області є рідною матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя АДРЕСА_1.

    У судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву, посилаючись на обставини викладені у ній.

Заінтересована особа - ОСОБА_2, в судове засідання не з’явився, подав до суду клопотання в якому просить справу розглядати без його участі, з заявленими вимогами згідний.

   

Заслухавши пояснення заявника,   дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає до задоволення.

По справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла ОСОБА_3, що стверджено свідоцтвом про смерть (а.с. 9), яка до дня смерті проживала в АДРЕСА_1. Заявниця ОСОБА_1 являється внучкою померлої, що підтверджено її свідоцтвом про народження та довідкою органу реєстрації актів громадянського стану (а.с.7, 8). Згідно довідки відділу реєстрації актів громадянського стану Володарського районного управління юстиції в київській області № 213-3.42 від 16.12.2003 року, яка видана ОСОБА_2, в графі мати померла записана, як «ОСОБА_3» (а.с. 8), а у свідоцтві про смерть вона записана, як «ОСОБА_3» (а.с. 9). Сертифікат на право на земельну частку (пай) також виданий на ім’я «ОСОБА_3» (а.с. 12).

   

Наведене стверджується показами самої заявниці, та документами, які приєднані до матеріалів справи, а також показами свідків.

   

Розбіжності у написанні імені та по батькові нині померлої баби заявниці не дають їй можливості належним чином прийняти спадщину.

Ст. 124 Конституції України визначає, що юрисдикція судів  поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Вказані обставини справи підтверджуються поясненнями заявниці, заінтересованої особи  та письмовими доказами, показами свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5.

   

Відповідно до ст. 256 ч. 1 п. 6 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я,  по батькові місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

   

Відповідно до ст. 256 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

   

Від встановлення такого факту залежить виникнення майнових прав заявниці. Тому суд визнає вимоги заявниці обґрунтованими, такими що ґрунтуються на законі і їх слід задовольнити.

   

    Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 3, 60, 212-215, 218, ст. 256, ст. 259 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 – задовольнити.  

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт родинних відносин, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка народилася в с. Лихачиха Володарського району Київської області є рідною матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Володарського районного суду Київської області   може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ :                                       М.М. Юзвик

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація