Судове рішення #9782398

Справа № 2-460/10

  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

м. Селидове                                                          20 травня 2010 року

Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді – Каніщєвої Н.О., при секретарі Карабут Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням,-          

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням, в якій зазначив, що 05.12.2008 року він придбав квартиру АДРЕСА_1 у ОСОБА_3, яка належала її на праві свідоцтва про спадок. Договір купівлі – продажу був оформлений у приватного нотаріуса ОСОБА_4. Коли він прописувався у вищевказану квартиру, то було з’ясовано, що в ній зареєстрований ОСОБА_2. За вказаною адресою відповідач на протязі 10 років не мешкає. Просив ОСОБА_2 визнати таким, що втратив право користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_1.

 В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, надавши суду аналогічні пояснення.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи належним чином повідомлений через оголошення у пресі.

             Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, у випадку неявки до судового засідання відповідача, належним чином повідомленого та такого, що не повідомив про причини неявки, суд може прийняти заочне рішення на підставі доказів, що маються в справі, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

               Позивач проти прийняття заочного рішення по справі не заперечував.

              Суд вважає можливим розглянути справу з постановленням заочного рішення в порядку ст.ст.224-225 ЦПК України.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суду пояснили, що ОСОБА_2 за вище зазначеною адресою протягом 10 років не мешкає.

Зібраними по справі доказами судом встановлено, що згідно договору купівлі-продажу серії ВКМ № 379710 від 05.12.2008 року, ОСОБА_3 продала, а ОСОБА_1 купив квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Як вбачається із акту про фактичне не проживання,  ОСОБА_7 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 не мешкає. Згідно довідки від 07.04.2010 року, виданої адресно-довідковим відділом УГІРФО ГУМВС України в Донецькій області, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.

 Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчив матеріали справи,  вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

 Згідно ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди. Таке ж право власник має згідно ст.ст. 317, 319 ЦК України, Закону України „Про власність”.

Згідно п.2 ст. 71 ЖК України, якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.

Згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований за вказаною адресою, не мешкає за даною адресою тривалий час без поважних причин.

Враховуючи викладене відповідача слід визнати таким, що втратив право користуванням жилим приміщенням.

Керуючись ст. 150 ЖК України, ст.317, 319 ЦК України, Закону України „Про власність”, ст.ст. 88,213-214, 224-225 ЦПК України, -

 ВИРІШИВ:

            Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

            Визнати ОСОБА_2, таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1  

              Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом п'яти днів з дня отримання його копії.              

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Суддя

  • Номер: 6/552/40/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-460/10
  • Суд: Київський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Каніщева Наталія Олександрівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.02.2019
  • Дата етапу: 22.02.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація