Судове рішення #9779926

Справа №2-9004/2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 року  Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді                Зінченко Ю.Є.

при секретарі                        Колтур Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд –

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача в якому зазначила, що від шлюбу з відповідачем вона має доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з нею. Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 19.10.2007р. з ОСОБА_2 на її користь були стягнуті аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі 350грн. Аліменти були стягнуті у твердій грошовій сумі, так як відповідач мав нерегулярний, мінливий дохід. При прийняті рішення, суд виходив з того, що відповідно ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який на час винесення рішення складав 347,4грн. Оскільки на цей час відповідач працевлаштований, має регулярний дохід, а прожитковий мінімальний на одну дитину відповідно віку встановлений 701грн., просить позов задовольнити, змінити спосіб виконання обов’язку утримання дітей шляхом зміни стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на 1/3 частину усіх видів заробітку (доходу) щомісяця до повноліття дітей, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні пояснив, що він не проти платити аліменти на користь позивача на утримання дітей у сумі 350грн. Крім того зазначив, що він заперечує проти задоволення позовних вимог позивача про стягнення з нього аліментів на утримання дітей у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу).

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані суду докази, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що згідно свідоцтв про народження дітей, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_2, їх батьками є:  батько ОСОБА_2, матір ОСОБА_1

Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 19.10.2007р. з ОСОБА_2 на користь позивача були стягнуті аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі 350грн.

Згідно довідки про доходи № 42 від 07.04.2010 року ОСОБА_2 працює з 15.06.2009 року на ТОВ «Лотос Харків» неповний робочий день та займає посаду транспортного експедитора.

В позовних вимогах позивач посилається на те, що під час винесення рішення відповідач мав не регулярний, мінливий дохід. На цей час відповідач працевлаштований та має регулярний дохід, в зв’язку з чим позивач просить змінити аліменти, що були стягнуті у твердій грошовій сумі на 1/3 частину зі всіх видів заробітку (доходу).

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття  

Згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Згідно ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття .

Суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задовольню з наступних підстав.

Відповідач здоровий, працездатний, працює неповний робочий день, що дає йому можливість отримувати додатковий дохід (заробіток), або працювати за сумісництвом. У разі збільшення доходів відповідача та при зростанні прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, розмір стягнутих аліментів буде меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Враховуючи інтереси неповнолітніх дітей суд вважає доцільним змінити стягнення аліментів з твердої грошової суми на частину від заробітку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5,10,11,57-60,88,212-215 ЦПК України, ст.ст. 180,181,183,192 Сімейного кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Змінити стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 з твердої грошової суми на частку від заробітку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили до повноліття дитини.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-тиденний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачі після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                                                                          Зінченко Ю.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація