Судове рішення #9775449

Справа №2-а-508/2010 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

14 червня 2010 року     Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого – судді Хайкіна В.М.

при секретарі Орловій І.С.

з участю судового розпорядника Акіншиной Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюм адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до інспектору з дізнання ВДАІ м. Ізюм, Харківської області Грашева Миколи Миколайовича, про скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

23.10.2009 р. ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративною позовною заявою, у якій просив скасувати  постанову серії АХ №053545, по справі про адміністративне правопорушення від 16.10.2009 року, згідно якої позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що він дійсно 16.10.2009 року у вказаний час та у вказаному місці керував автомобілем НОМЕР_1. Даний автомобіль не пройшов своєчасно державний технічний огляд за 2008 рік, але дії позивача були зроблені в стані крайньої необхідності, так як позивач переміщався на вказаному автомобілі з ремонтної майстерні до місця постійного зберігання автомобілю. Просить суд позов задовольнити.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, наполягав на задоволенні позову.

Представник відповідача в судове засідання з’явився, проти задоволення позову заперечував, вказавши, що протокол та постанова по справі про адміністративне правопорушення винесені законно та обґрунтовано, так як правила дорожнього руху забороняють експлуатацію транспортного засобу, який своєчасно не пройшов технічний огляд.

Вислухавши позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно вимог ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у  сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В ході судового розгляду справи було встановлено, що 16.10.2009 року інспектором з дізнання ВДАІ м. Ізюм Грашевим М.М. відносно позивача ОСОБА_2, був складений протокол про адміністративне правопорушення, за порушення п.31.3.б, Правил дорожнього руху України, на підставі якого винесена постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З вказаного протоколу та постанови вбачається, що ОСОБА_2, 16.10.2009 року, о 12 годин 20 хвилин, в м. Ізюм, на вул. Гагаріна, керував автомобілем НОМЕР_1, який своєчасно не пройшов державний технічний огляд за 2008 рік, чим порушив п.31.3.б ПДР України.

Згідно п.31.3.б Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортного засобу згідно законодавства, якщо транспортний засіб не пройшов державного технічного огляду, або не має талону про його проходження.

Факт порушення з боку позивача вказаних норм правил дорожнього руху підтверджується поясненнями представника відповідача Грашева М.М., а також наявними у справі доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення, в якому маються пояснення позивача, згідно яких він вказує, що до цього часу техогляд пройти не встиг.

За таких підстав, суд вважає що позов задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99-103,159-163 КАС України, ст.ст.288, 289,294 КУпАП суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до інспектору з дізнання ВДАІ м. Ізюм, Харківської області Грашева Миколи Миколайовича, про скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності – відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області  шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України – з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація