Справа № 2-264/2007 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.03.2007 року Бориспільській міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Мартинова Є.О.
при секретарі : Ницькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом, посилаючись на те, що 18.02.1997 року отримав свідоцтво про приватизацію квартири за адресою АДРЕСА_1. Через місяць після приватизації приїхав відповідач, який є сином позивача і попросив його прописати до вищевказаної квартири, що позивач і зробив. Відповідач обіцяв сплачувати половину коштів за квартиру, однак з того часу, як прописався він з позивачем не проживає та за квартиру не сплачує. Позивачу самому важко оплачувати кошти за квартиру, оскільки він інвалід, ветеран війни, здовов»я слабке. На підставі вищевказаного, просить визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, а саме АДРЕСА_1.
Позивач позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причинну неявки суд не повідомив, а тому суд прийняв рішення про заочний розгляд справи.
Свідок ОСОБА_3 суду показала, що проживає в квартирі позивача вісім років, однак за цей час відповідач в спірній квартирі ні разу не проживав, кошти за квартиру не сплачує, останній раз гостював у вересні 2006 року.
Суд, заслухавши позивача, свідка, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено, що позивач зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1, що належить йому на праві приватної власності. (а.с. 6)
В березні 1997 року відповідач, який є сином позивача попросив останнього прописати його до вищевказаної квартири, що позивач і зробив. (а.с. 7). Відповідач обіцяв сплачувати половину коштів за житло, однак з того часу як прописався, жодного разу за житло не сплачував і не проживав у даній квартирі. Позивач не має змоги сам сплачувати комунальні послуги за двох осіб, оскільки є інвалідом і має слабке здоров»я.
Відповідно до ст. 405 ЦК України, член сім»ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім»ї без поважних причин понад рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач не проживає в спірній квартирі за місцем реєстрації без поважних причин понад один рік, домовленоcті між сторонами ніякої не має. а тому його слід визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
Враховуючи вищевикладене, аналізуючи та оцінюючи докази по справі в їх сукупності, на підставі ст. 405 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 213, 215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі заяви про його оскарження протягом десяти днів з дня його ухвалення та подальшої подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.