ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
_________________________________________________
__________________________________________________________________________________
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(8-0412) 48-16-02
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" травня 2010 р. Справа № 12/154-НМ
Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді
суддів:
при секретарі ,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - фізична особа - підприємець,
від відповідача: не з'явився,
від третіх осіб:
- Новогуйвинської селищної ради: Приведьон В.М., довіреність №17/2-23
від 06.01.2010р.,
- ОСОБА_3: ОСОБА_3,
розглянувши апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
на рішення господарського суду Житомирської області
від "10" березня 2010 р. у справі № 12/154-НМ (суддя Сікорська Н.А.)
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт. Гуйва Житомирського району Житомирської області
до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира Міністерства Оборони України, м. Житомир
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
- на стороні позивача: Новогуйвинської селищної ради, смт. Новогуйвинське Житомирського району Житомирської області
- на стороні відповідача: ОСОБА_3, смт.Гуйва Житомирського району Житомирської області
про визнання недійсним рішення комісії від 10.07.2009р., -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2009 року Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Житомирської області з позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира Міністерства Оборони України, в якому просив визнати недійсним рішення конкурсної комісії від 10.07.2009р. (протокол №27 Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомир Міністерства оборони України) на право укладання договору оренди нерухомого військового майна - нежитлової будівлі конюшні інв. №81/690 площею 25,5 кв.м, нежитлової будівлі майстерні інв. №81/654 площею 35,1 кв.м, нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (т.1, а.с.2-4).
Господарський суд Житомирської області ухвалою від 23.07.2009р. залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3 (т.1, а.с.1).
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 15.10.2009р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Новогуйвинську селищну раду (т.1, а.с.79-81).
Рішенням господарського суду Житомирської області від 10.03.2010р. у справі №12/154-НМ в задоволенні позову відмовлено (т.2, а.с.131-134).
Вважаючи, що рішення місцевим господарським судом прийняте з порушенням норм матеріального права, невідповідністю висновків, викладених у рішенні, обставинам справи, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими, Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду першої інстанції від 10 березня 2010 року скасувати і прийняти новий судовий акт про задоволення позову (т.3, а.с.2-4).
Мотивуючи апеляційну скаргу, позивач зазначив наступне:
- відповідно до умов конкурсу не ставилася вимога щодо оренди всіх трьох об'єктів нежитлової будівлі конюшні інв. №81/690 площею 25,5 кв.м, нежитлової будівлі майстерні інв. №81/654 площею 35,1 кв.м, нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1;
- по кожному об'єкту учасники надали свої пропозиції, де позивач запропонував найбільшу ціну за оренду нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м у розмірі 501,00 грн., що зазначено у протоколі №27 комісії від 10.07.2009р. Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира на право укладання договору оренди нерухомого військового майна;
- у протоколі №27 засідання комісії від 10.07.2009р. Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира на право укладення договору оренди нерухомого військового майна зазначено, що у засіданні приймає участь чотири члени, що складає 80% її складу, а при визначенні переможця враховувалися п'ять голосів членів комісії, що на думку позивача, вказує на неправомочність її складу;
- відносини оренди рухомого та нерухомого майна, закріпленого за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, а також за спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації України, які ведуть його облік у спеціальному порядку, регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна" з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про господарську діяльність у Збройних Силах України";
- рішенням Новогуйвинської селищної ради №53 від 21.06.2006р. надано згоду на прийняття житлового фонду смт. Гуйва від МО України до комунальної власності територіальної громади та підписано додаток до рішення з переліком майна, що приймається до комунальної власності. Відповідно до цього додатку котельня інв. №81/850 площею 64,9 кв.м передана на баланс Новогуйвинської селищної ради, тому Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомир Міністерства Оборони України не мав право проводити конкурс щодо оренди вказаного об'єкта. Також актом приймання-передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність до Новогуйвинської селищної ради передано приміщення конюшні;
- місцевий господарський суд не звернув увагу на порушення п.4 наказу Фонду державного майна України Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна від 13.10.2004р. №2149 де зазначено, що у разі надходження одної заяви про оренду певного об'єкта (цілісного майнового комплексу, будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої - про оренду частини цього об'єкта орендодавець повідомляє другого заявника, що розглядається питання про оренду всього об'єкта.
В судовому засіданні позивач підтримав апеляційну скаргу та надав пояснення в обґрунтування своєї правової позиції. Вважає рішення господарського суду Житомирської області незаконним та необґрунтованим, у зв'язку з чим просив його скасувати та прийняти новий судовий акт про задоволення позову.
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира Міністерства Оборони України з апеляційною скаргою не погодився, виклавши свої заперечення письмово (т.3, а.с.12-13). Просить оскаржене рішення господарського суду Житомирської області від 10.03.2010р. залишити без змін, а подану позивачем апеляційну скаргу - без задоволення. Посилання позивача на те, що місцевий господарський суд не застосував окремі норми Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України №2149 від 13.10.2004р. є безпідставним, оскільки п.2 зазначеного Порядку передбачено, що цей Порядок поширюється на такі об'єкти оренди: цілісні майнові комплекси державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухоме майно - будівлі, споруди, приміщення та інше окреме індивідуально визначене майно, що належить до державної власності. Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира є установою Збройних Сил України, що 100% фінансується з державного бюджету, а тому при проведенні конкурсів на оренду нерухомого майна, закріпленого за військовими установами Збройних Сил України, слід керуватись спеціальним законодавством: Законом України "Про оренду державного та комунального майна", Законом України "Про господарську діяльність у Збройних Сил України", Постановою Кабінету Міністрів України №749 від 03.05.2000р. "Про затвердження порядку реєстрації військових частин як суб'єктів господарської діяльності у Збройних Силах".
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Новогуйвинська селищна рада у відзиві на апеляційну скаргу (т.3, а.с.14) та її представник в засіданні суду підтримали доводи та вимоги апеляційної скарги, вважають рішення господарського суду першої інстанції таким, що прийняте з порушенням норм матеріального права, неповним з'ясування усіх обставин справи, просять його скасувати та прийняти нове рішення - про задоволення позову. Зазначили, що рішенням Новогуйвинської селищної ради №53 від 21.06.2006р. надано згоду на прийняття житлового фонду смт.Гуйва від МО України до комунальної власності територіальної громади та підписано додаток до рішення з переліком майна, що приймається до комунальної власності. Відповідно до додатку до рішення Новогуйвинської селищної ради "Про перелік будівель, інженерних мереж та автомобільної техніки, що приймаються до комунальної власності територіальної громади", підписаний сторонами, головою Новогуйвинської селищної ради і начальником Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира котельня інв. №81/850 площею 64,9 кв.м передана на баланс Новогуйвинської селищної ради, тому Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира Міністерства Оборони України не мав право проводити конкурс щодо оренди об'єкта нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 у відзиві на апеляційну скаргу (т.3, а.с.15-17) та в засіданні суду заперечив проти доводів апеляційної скарги. Вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим, просив його залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення. Зазначив, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира Міністерства Оборони України діяв згідно Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Закону України "Про господарську діяльність у Збройних Сил України", якими регулюється оренда рухомого та нерухомого майна у Збройних Силах.
В засідання суду не з'явився представник відповідача. В адресованому суду клопотанні Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира Міністерства Оборони України просить відкласти розгляд апеляційної скарги в зв'язку з неможливістю прийняти участь в судовому засіданні (т.3, а.с.9).
Враховуючи положення ст.101 Господарського процесуального кодексу України про межі перегляду справ в апеляційній інстанції, колегія суддів визнала можливим здійснювати перегляд апеляційної скарги без участі представника Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира Міністерства Оборони України за наявними в матеріалах справи доказами, відмовивши відповідачу в задоволенні клопотання. При цьому прийнятий до уваги той факт, що про місце, дату та час судового засідання він повідомлений належним чином, його позиція викладена у відзиві на апеляційну скаргу.
Заслухавши пояснення представників позивача й третіх осіб, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскарженого рішення, судова колегія дійшла висновку, що подана позивачем апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 15 червня 2009 року в газеті "Авізо" №23 було опубліковано оголошення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомир про проведення конкурсу на право укладання договору оренди нерухомого військового майна-нежитлової будівлі конюшні інв. №81/690 площею 25,5 кв.м, нежитлової будівлі майстерні інв. №81/654 площею 35,1 кв.м, нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м, які знаходяться за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Гуйва (а.с.11, т.1).
10 липня 2009 року проведено конкурс на право укладення договору оренди нерухомого військового майна - нежитлової будівлі конюшні інв. №81/690 площею 25,5 кв.м, нежитлової будівлі майстерні інв. №81/654 площею 35,1 кв.м, нежитлової будівлі котельні інв. №81/850 площею 64,9 кв.м, які знаходяться за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Гуйва, та визначено переможця на право укладання договору оренди нерухомого військового майна - ФОП ОСОБА_3 про що складено протокол №27 від 10.07.2009р. засідання конкурсної комісії КЕВ м. Житомира (т.1, а.с.14-21).
Статтею 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори, інші правочини та інші юридичні факти.
Відносини оренди рухомого та нерухомого майна, закріпленого за військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також за спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань організації спеціального зв'язку та захисту інформації, підпорядкованими йому регіональними органами та територіальними підрозділами, закладами та установами Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які ведуть його облік у спеціальному порядку, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про господарську діяльність у Збройних Силах України" (ч. 3 ст. 1 Закону України "Про оренду державного та комунального майна").
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.7 Закону України "Про господарську діяльність у Збройних Силах України" військові частини можуть передавати без шкоди бойовій та мобілізаційній готовності закріплене за ними рухоме та нерухоме військове майно в оренду юридичним і фізичним особам. Порядок надання дозволу військовим частинам на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Передача військового майна в оренду юридичним і фізичним особам здійснюється виключно на конкурсній основі з урахуванням необхідності підтримання на належному рівні бойової та мобілізаційної готовності. Умови та порядок проведення конкурсів визначаються Фондом державного майна України за погодженням з Міністерством оборони України (частина 4 статті 7 Закону України "Про господарську діяльність у Збройних Силах України").
Відповідно до п.4 Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2000р. №778 дозвіл військовим частинам на передачу військового майна в оренду надається щодо нерухомого військового майна - Міноборони або уповноваженими ним органами військового управління за погодженням відповідно з Фондом державного майна чи його регіональними відділеннями (представництвами).
Передача військового майна в оренду здійснюється виключно за результатами конкурсів, які проводяться Міноборони або уповноваженими ним органами військового управління чи безпосередньо військовими частинами. Умови та порядок проведення конкурсів визначаються Фондом державного майна за погодженням з Міноборони (п.5 Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду).
Умови та порядок проведення конкурсу, в даному випадку, регулюються наказом Фонду Державного майна України та Міністерства оборони України №1549/241 від 26.07.2000р. "Про затвердження Порядку та умов проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна" та наказом Фонду Державного майна України №2149 від 13.10.2004р. "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна".
Відповідно до п.1.3 Порядку та умов проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна", затвердженого наказом Фонду Державного майна України та Міністерства оборони України №1549/241 від 26.07.2000р. та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 10.08.2000р. за №490/4711, що кореспондується з п.3 р.1 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого наказом Фонду Державного майна України від 13.10.2004р. №2149 та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 03.11.2004р. за №1405/10004 передбачено, що конкурс на право укладення договору оренди об'єкта полягає у визначенні переможця серед фізичних чи юридичних осіб (далі - учасники конкурсу), який запропонував найкращі умови подальшої експлуатації об'єкта та найбільшу орендну плату.
Згідно з п.1.4. Порядку та умов проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна від 26.07.2000р., конкурс проводиться за наявності заяв про оренду від двох або більше учасників конкурсу, які надійшли протягом місяця після опублікування повідомлення про об'єкти (об'єкт), які пропонуються для передачі в оренду у газеті "Відомості приватизації".
За п. 6 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, що відповідає приписам листа ФДМ України від 12.07.2007р. №10-16-10943 та від 17.07.2007р. №10-16-11199 (т.2, а.с.71), оголошення про конкурс на право оренди цілісних майнових комплексів підприємств, організацій, їх структурних підрозділів та нерухомого майна площею 100 кв. метрів і більше або розташованого в центрі міста, або такого, що перебуває на балансі морського, річкового порту, аеропорту, публікується у газеті "Відомості приватизації" та, у разі доцільності, за рішенням орендодавця в інших виданнях. Оголошення щодо інших об'єктів можуть друкуватися у газеті "Відомості приватизації" та/або в республіканських Автономної Республіки Крим, обласних, міських у містах Києві і Севастополі виданнях за місцем розташування об'єктів оренди.
Слід також зазначити, що згідно п.4 р.2 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, конкурс оголошується за ініціативою орендодавця або за наявності заяви про оренду від фізичної чи юридичної особи за умови відсутності заяви від особи, яка відповідно до законодавства має право на отримання відповідного державного майна в оренду поза конкурсом, якщо інше не передбачено законом.
У разі надходження однієї заяви про оренду певного об'єкта (цілісного майнового комплексу, будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої - про оренду частини цього об'єкта Орендодавець повідомляє другого заявника, що розглядається питання про оренду всього об'єкта. Тобто у даному випадку мається на увазі надходження різних заяв до оголошення конкурсу.
Конкурс на право укладання договору оренди нерухомого військового майна було оголошено за ініціативою підприємця ОСОБА_3, який у своїй заяві від 08.01.2009р. ставив питання про оренду всіх трьох будівель (т.2, а.с.95), отже безпідставними є твердження позивача про те, що відповідно до умов конкурсу не ставилася вимога стосовно оренди всіх трьох об'єктів. Інші особи до розміщення оголошення про оренду майна в газеті "Авізо" з аналогічними заявами до КЕВ м. Житомира не звертались.
До того ж, з пропозицій учасників конкурсу на право укладання договору оренди нерухомого військового майна, які містяться в матеріалах справи та з протоколу №27 від 10.07.2009р., вбачається, що саме ФОП ОСОБА_3, який, згідно рішення конкурсної комісії від 10.07.2009р. став переможцем конкурсу, запропонував найвищі розміри орендної плати та найкращі умови експлуатації щодо групи об'єктів, які передавалися в оренду (т.1, а.с.14-21; т.2, а.с. 86-87, 92-94), що є визначальним при встановленні переможця згідно вищевказаних приписів наказів.
Відповідно до п.8 р.3 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов'язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу. Стартова орендна плата визначається за Методикою розрахунку і порядком використання плати за оренду державного майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786. (Згідно наданих до справи документів (т.2, а.с. 112-113), сумарний її розмір по трьох об'єктах визначений у сумі 578,55 грн.).
Щодо пропозицій позивача, як учасника конкурсу на право укладання договору оренди нерухомого військового майна, останні стосуються лише приміщення котельні - інв. №81/850, що не відповідає умовам конкурсу (т.2, 94).
Згідно п.3 р.1 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого Наказом Фонду Державного майна України №2149 від 13.10.2004р. конкурс на право оренди об'єкта (далі - конкурс) проводить конкурсна комісія, утворена орендодавцем; комісія може бути утворена як для визначення орендаря одного конкретного об'єкта, так і для визначення орендарів групи об'єктів, що належать до повноважень з управління одного й того самого органу, уповноваженого управляти майном.
Відповідно до п.2.1 р.2 та п.4.4 р.4 Порядку та умов проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна, що кореспондується з п.п.11, 17 р.4 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, конкурсна комісія (далі - комісія) у складі 5-7 осіб створюється наказом Державного секретаря Міністерства оборони України або керівника уповноваженого органу військового управління чи командира військової частини, за якою закріплене військове майно, що передається в оренду; засідання комісії є правомочними за умови участі в ньому не менше 2/3 усіх членів комісії.
Зафіксований у протоколі №27 від 10.07.2009р. склад конкурсної комісії також свідчить про необґрунтованість тверджень позивача щодо неправомочності засідання комісії, оскільки присутність на останньому 4-х із 5-ти призначених її членів (т.2, а.с.67-68,85) вказує на дотримання відповідачем приписів п.2.1 р.2 та п.4.4 р.4 Порядок та умови проведення конкурсів на право укладення договорів оренди військового майна, затвердженого Наказом Фонду Державного майна України та Міністерства оборони України №1549/241 від 26.07.2000р. та п.п.11, 17 р.4 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого Наказом від 13.10.2004р. №2149. Зазначення в п.5 протоколу про те, що за визначення переможця конкурсу голосувало 5 членів комісії, на що є посилання в апеляційній скарзі, колегія суддів розцінює як помилку секретаря при складанні протоколу, оскільки в протоколі зазначено, що на засіданні присутні 4 члена комісії - голова комісії - заступник начальника КЕВ м. Житомира капітан Левінсон В.О. та члени комісії Канарський С.В., Костеля О.В., Марков Н.М. Усіма цими особами і підписаний протокол засідання конкурсної комісії.
Право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права; наймодавцем може бути також особа, уповноважена на укладення договору найму (ст. 761 Цивільного кодексу України).
Згідно ч.1 ст. 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавцями є: Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю, крім майна, що належить до майнового комплексу Національної академії наук України та галузевих академій наук, а також майна, що належить вищим навчальним закладам та/або науковим установам, що надається в оренду партнерам наукових парків; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності; підприємства - щодо окремого індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа яких не перевищує 200 кв. м на одне підприємство, а з дозволу органів, зазначених в абзацах другому та третьому цієї статті, - також щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна, що перевищує площу 200 кв.м.
На забезпечення вказаних приписів спрямовано п.5 р.1 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого Наказом Фонду Державного майна України №2149 від 13.10.2004р. "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна", згідно якого перед оголошенням конкурсу орган, уповноважений управляти відповідним державним майном, у 15-денний строк після надходження запиту орендодавця та копій документів, передбачених Переліком мусить надати орендодавцю, зокрема:
- висновок, що об'єкт не заборонений до оренди;
- копію свідоцтва про право власності на об'єкт оренди (у разі оренди будівель, споруд, приміщень строком на три роки і більше).
Відповідно до Положення про квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомир (т.1, а.с.43-46), саме Міністерство Оборони України є органом, що уповноважений розпоряджатися майном, яке було об'єктом конкурсу.
Як уже зазначалося, саме Міноборони або уповноваженими ним органами військового управління за погодженням відповідно з Фондом державного майна чи його регіональними відділеннями (представництвами), у відповідності до п.4 Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду, затвердженого постановою КМУ від 11.05.2000р. №778 "Про затвердження Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду", надає щодо нерухомого військового майна дозвіл військовим частинам на передачу військового майна в оренду.
Так, матеріали справи містять докази отримання такого дозволу (т.2, а.с. 83, 84), що вказує на дотримання при проведенні конкурсу вищевказаних імперативних норм.
З листа КЕВ №1238/1 від 07.06.2006р. та з рішення №53 від 21.06.2006р. Новогуйвинської селищної ради (т.2, а.с.4-7) дійсно вбачаються наміри відповідача та згода селищної ради на передачу до комунальної власності територіальної громади котельні інв. №81/850, в процесі передачі житлового фонду смт. Гуйва.
Відповідно до актів прийому передачі військового майна від 15.09.2006р. та від 20.01.07р. (т.1, а.с.49-52,56), за якими було передано майно на виконання рішення №53 від 21.06.2006р. Новогуйвинської селищної ради, передачі котельні інв. №81/850 та конюшні, інв. №81/690 здійснено не було.
За таких обставин, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що місцевий господарський суд, оцінивши доводи сторін, та наявні в матеріалах справи докази, прийняв законне та обґрунтоване рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Доводи позивача, викладені в апеляційній скарзі, спростовуються вищевикладеним та не є підставою для скасування оскарженого рішення.
Рішення господарського суду Житомирської області від 10 березня 2010 року у даній справі слід залишити без змін, а подану відповідачем апеляційну скаргу - без задоволення.
Керуючись ст.ст. 101,103,105 Господарського процесуального кодексу України, Житомирський апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Рішення господарського суду Житомирської області від 10 березня 2010 року у справі №12/154-НМ залишити без змін, а апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт. Гуйва Житомирського району Житомирської області - без задоволення.
2. Справу №12/154-НМ повернути до господарського суду Житомирської області.
Головуючий суддя
судді:
Віддрук. 6 прим.:
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу,
4, 5 - третім особам,
6 - в наряд .