ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 червня 2010 року 11:14 № 2а-4379/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
Головуючого - судді Дегтярьової О.В.,
при секретарі судового засіданні Костик В.П.,
за участю представника позивача –Бойка І.І. (довіреність № 135 від 29.10.2008р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі міста Києва
дофізичної особи –підприємця ОСОБА_3,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: державний реєстратор Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації, -
проприпинення підприємницької діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ДПІ у Солом’янському районі м. Києва з позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 про припинення підприємницької діяльності.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач був зареєстрований Жовтневою районною державною адміністрацією м. Києва як суб’єкт підприємницької діяльності 08 липня 1994 року, перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Солом’янському районі м. Києва, проте з ІІ кварталу 2002 року не звітує до державної податкової інспекції, що відповідно ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 березня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-4379/10/2670 та призначено судове засідання на 07 квітня 2010 року.
22 квітня 2010 року у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судові засідання 07 квітня та 22 квітня 2010 року не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Третя особа у судове засідання 22 квітня 2010 року не з’явилась, належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, до суду подала письмове клопотання про розгляд справи за відсутності її представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з п. 1.1 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), платники податків - це фізичні особи, які мають статус підприємців (самозайнятих осіб) чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до абзацу першого п. 5.1. вищезазначеного Порядку узяття на облік фізичної особи - підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 08 липня 1994 року зареєстрована Жовтневою районною в м. Києві державною адміністрацією як суб’єкт підприємницької діяльності, про що видано свідоцтво № 1259 від 08.07.1994 р.
Відповідача взято на облік в ДПІ у Солом’янському районі м. Києва.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані: 1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; 2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів); 3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни; 4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Як встановлено у ході судового розгляду та вбачається з матеріалів справи, зокрема, акта перевірки суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 ДПІ у Солом’янському районі м. Києва від 01 березня 2010 року № 293/17-2, відповідачем декларації про доходи, отримані від підприємницької діяльності, не подавались з ІІ кварталу 2002 року. Заборгованість перед бюджетом відсутня.
Таким чином, строк, упродовж якого відповідач не подає звітність до податкового органу, перевищує один рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»від 15 травня 2003 року № 755-ІV підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, в тому числі, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Згідно з пунктом 8.6. Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької фізичної особи - підприємця.
Отже, враховуючи неподання відповідачем більше року органам державної податкової служби документів фінансової звітності, відсутність у відповідача податкової заборгованості, а також право органів державної податкової служби на звернення до суду з заявою (позовною заявою) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, суд задовольняє позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»від 15 травня 2003 року № 755-ІV суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи-підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 03124, АДРЕСА_1).
3. Копію постанови, у день набрання постановою законної сили, надіслати державному реєстратору Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 відповідно до встановленого законом порядку.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Дегтярьова
Дата виготовлення та підписання повного тексту постанови – 27 квітня 2010 року.