Справа № 22ц-22271/10
У Х В А Л А
11 червня 2010 року м. Кривий Ріг
Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області Савіна Г.О., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11 травня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу про поновлення пропущеного процесуального строку для звернення до суду та зобов’язання здійснити перерахунок недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11 травня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково, визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу щодо відмови в перерахунку щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язано відповідача перерахувати та виплатити вказану допомогу з 05 жовтня 2008 року по 03 березня 2010 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
На зазначену постанову позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та з огляду на п. 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» цього закону, після набрання чинності зазначеним Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.
Щодо апеляційних та касаційних скарг, поданих до набуття чинності Законом, тобто до 10 березня 2010 року, то процесуальні строки застосовуються з урахуванням положень ст. ст. 186, 212 КАС України, якими визначено порядок і строки апеляційного та касаційного оскарження.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, а згідно з ч. 4 ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Із матеріалів справи вбачається, що апеляційну скаргу на постанову суду від 11 травня 2010 року позивач подав 27 травня 2010 року без подання заяви про апеляційне оскарження, тобто з пропуском процесуального строку.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Враховуючи, що апелянтом не подана заява про поновлення пропущеного процесуального строку апеляційну скаргу необхідно залишити без розгляду, що не позбавляє ОСОБА_1 права подати таку заяву.
Керуючись ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, ст. 294 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11 травня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя Г.О.Савіна