Справа № 2-0-13/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007року
Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді Поди О.М.
народних засідателей ОСОБА_3
ОСОБА_4
при секретарі Дідук А.А.
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2, при заінтересованих особах: ОСОБА_1, відділом міграції та реєстрації фізичних осіб Жовтоводського MB УМВС України в Дніпропетровській області про визнання фізичної особи безвісто відсутньою,
ВСТАНОВИВ:
05.02.2007р. міським судом отримано заяву ОСОБА_2 в якій та просить суд рішенням визнати її сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження безвісно відсутнім, посилаючись, що вона не має ніяких відомостей про його місцезнаходження чи проживання строком більше як рік.
В судовому засіданні заявниця, давши свідчення відповідно ст.62 ЦПК України заяву підтримала, пояснивши, що в 1998р. ОСОБА_5 виїхав на заробітки в РФ, ніяких відомостей про своє місцезнаходження чи проживання ненадав, а міри розшуку проведені Жовтоводським MB позитивних наслідків недали.
Наявність реєстрації сина в АДРЕСА_1, який на час розгляду заяви, проданий ОСОБА_1, заважає тій належно розпоряджатися своїм майном. Задоволення заяви дасть можливість ОСОБА_1, належно реалізувати свої права як власника.
Представник ОСОБА_1 ОСОБА_6 заяву ОСОБА_2 підтримав пояснивши суду, що на час купівлі будинку 21.10.2006р. та на час розгляду цивільної справи, ніяких відомостей про місцезнаходження чи проживання ОСОБА_7 немає, а зі слів його батьків знає, що той зник.
Заінтерисована особа ОСОБА_8 направив суду письмову заяву про розгляд справи без участі представника, на що суд з врахуванням клопотання та думки учасників процесу, провів розгляд без участі заінтересованої особи, виходячи з наявних у справі доказів про права та взаємовідносини сторін.
Суд заслухавши пояснення заявниці, представника ОСОБА_1, свідка вважає, що заява обгрунтована чинним законодавством, доведена належними доказами і підлягає задоволенню.
Так відповідно ст.43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. Пояснення учасників процесу несуперечать довідці з одного МВС станом на 31.01.2007р. (а.с.7)
Постійним місце проживання зниклого ОСОБА_5 є по повідомленню Жовтоводського MB - АДРЕСА_1 (а.с.7)
На час розгляду справи вищеназваний будинок проданий 21.10.2006р. ОСОБА_1, договір купівлі продажу нерухомості посвідчено нотаріально.(а.с.9)
З врахуванням вищеназваного, маються усі підстави вважати, що відносно ОСОБА_5, відомостей про його місцезнаходження чи проживання в його батьків, третіх осіб немається, і строк відсутності таких відомостей більш як рік.
Керуючись ст.ст.234,235 ЦПК України, суд,-
2
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с.Запорожець Криворізького району Дніпропетровської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 - безвізно відсутнім.
Зобов*язати відділ громадянства міграції та реєстрації фізичних осіб Жовтоводського MB УМВС України в Дніпропетровській області, в 10 денний строк після вступу рішення в законну силу, зняти з реєстрації ОСОБА_5 з житла належного ОСОБА_1.
Рішення може бути оскарженим в апеляційний суд Дніпропетровської області, через Жовтоводський міський суд, шляхом подання в 10 денний строк після його оголошення заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги на протязі 20 днів після подачі заяви.