Справа №2-2587/10р.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2010 року Київський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого судді – Турченко Т.В.
При секретарі - Шелестіній О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтаві цивільну справу за позовом Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №6 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловими приміщеннями фонду житла для тимчасового користування та виселення, -
В С Т А Н О В И В :
16 лютого 2010 року Госпрозрахункова житлово-експлуатаційна дільниця №6 звернулась в суд з позовом до відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловими приміщеннями фонду житла для тимчасового користування та виселення. Свій позов позивач обґрунтовував тим, що на балансі ГЖЕД №6 знаходиться АДРЕСА_1, який є фондом житла для тимчасового проживання Управління житлово-комунального господарства м.Полтави. Згідно листа УЖКГ від 25.10.1995 року №29-07 в кімнату маневрового фонду №30 площею 16,9 кв.м було тимчасово поселено до отримання житла ОСОБА_5 (після шлюбу – ОСОБА_5.). Згідно рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22.12.1999 року за №356 ОСОБА_1, який сім»єю складом з трьох осіб проживав в кімнаті №30 було надано під розширення житлової площі кімнату №31 маневрового фонду розміром 12 кв.м. 05.02.2010 року працівниками ГЖЕД №6 було здійснено вихід на місце для перевірки осіб, які проживають в маневровому фонді. Під час цієї перевірки було встановлено, що в кімнатах 30-31 АДРЕСА_1 в м.Полтаві проживають: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_5., про що було складено акт. Отже, у вищевказаних кімнатах фонду житла для тимчасового проживання проживають сторонні особи, а саме: ОСОБА_8, ОСОБА_9 разом з малолітньою ОСОБА_10, які не отримували це житло згідно з вимогами чинного законодавства, до того ж зареєстровані за іншою адресою. ОСОБА_5 разом з малолітньою ОСОБА_11 не користуються наданим їм в тимчасове користування житлом маневрового фонду та навіть дозволила там проживати іншим особам. ОСОБА_7 займає дві кімнати фонду житла для тимчасового проживання, житловою площею 28,9 кв.м, що є неприпустимим, з урахуванням статусу цього житла та кількості осіб в м.Полтаві потребуючих такого. Просили суд визнати ОСОБА_5 та ОСОБА_11 такими, що втратили право користування житловими приміщення фонду житла для тимчасового проживання №30-31 в АДРЕСА_1 в м.Полтаві та виселити без надання іншого житлового приміщення. Виселити ОСОБА_8 та ОСОБА_9 разом з малолітньою ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1 з самоправно зайнятих житлових приміщень фонду житла для тимчасового проживання №30-31 в АДРЕСА_1 в м.Полтаві без надання іншого житлового приміщення. Виселити ОСОБА_1 з квартири №30 фонду житла для тимчасового проживання по АДРЕСА_1
20 травня 2010 року в судовому засіданні судом постановлено на обговорення питання щодо залишення позову без розгляду, оскільки відповідно до пункту 2 частини 1 статті 207 ЦПК України заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Представник ГЖЕД №6 Васильченко К.В. при вирішенні даного питання покладається на розсуд суду.
Відповідачі ОСОБА_7, ОСОБА_5., ОСОБА_9, ОСОБА_8 в судове засідання не з»явились, хоча були належним чином повідомлені про час, день та місце судового слухання.
Представник Управління житлово-комунального господарства в судове засідання не з»явилась, хоча була належним чином повідомлена про час, день та місце судового слухання.
Суд вважає можливим слухати справу у відсутності відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та представника Управління житлово-комунального господарства.
Суд, заслухавши представника ГЖЕД №6 Васильченко К.В., вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява ГЖЕД №6 підлягає залишенню без розгляду.
Так, судом встановлено, що згідно листа УЖКГ від 25.10.1995 року №29-07 в кімнату маневрового фонду №30 площею 16,9 кв.м було тимчасово поселено до отримання житла ОСОБА_5 (після шлюбу – ОСОБА_5.). Згідно рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 22.12.1999 року за №356 ОСОБА_1, який сім»єю складом з трьох осіб проживав в кімнаті №30 було надано під розширення житлової площі кімнату №31 маневрового фонду розміром 12 кв.м.
05.02.2010 року працівниками ГЖЕД №6 було здійснено вихід на місце для перевірки осіб, які проживають в маневровому фонді. Під час цієї перевірки було встановлено, що в кімнатах 30-31 АДРЕСА_1 в м.Полтаві проживають: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_5., про що було складено акт. Працівниками ГЖЕД №6 було встановлено, що у даних кімнатах фонду житла для тимчасового проживання проживають сторонні особи, а саме: ОСОБА_8, ОСОБА_9 разом з малолітньою ОСОБА_10, які не отримували це житло згідно з вимогами чинного законодавства, до того ж зареєстровані за іншою адресою. ОСОБА_5 разом з малолітньою ОСОБА_11 не користуються наданим їм в тимчасове користування житлом маневрового фонду та навіть дозволила там проживати іншим особам. ОСОБА_7 займає дві кімнати фонду житла для тимчасового проживання, житловою площею 28,9 кв.м, що не відповідає вимогам чинного законодавства України. ГЖЕД №6 звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловими приміщеннями фонду житла для тимчасового користування та виселення.
В судовому засіданні встановлено, що власником фонду житла для тимчасового проживання (маневрового фонду) є Полтавська міська рада. В Управлінні житлово-комунального господарства фонд житла для тимчасового проживання (маневровий фонд) знаходиться в оперативному управлінні. АДРЕСА_1 знаходиться на балансі ГЖЕД №6.
Відповідно до пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 року №2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» згідно зі ст..61 ЖК України житлово-експлуатаційна організація, а за її відсутності – підприємство, установа, організація як наймодавець можуть бути стороною в спорах, що виникають з договорів найму жилого приміщення. Вони вправі, зокрема, пред»являти позови про визнання наймача таким, що втратив право користування жилим приміщення і виселення у зв»язку із систематичним порушенням правил співжиття, псуванням і руйнуванням жилих приміщень. Однак у справах із питань, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування чи місцевої державної адміністрації, або з питань управління житловим фондом, віднесених його власником або уповноваженим ним органом до свого відання згідно зі ст.18 ЖК України (наприклад про визнання ордера недійсним, надання, бронювання або обмін жилого приміщення, визнання права на жиле приміщення, крім випадків, коли в ньому проживають інші члени сім»ї наймача), належною стороною повинен бути відповідний орган чи власник житлового фонду.
Згідно з пунктами 5, 6, 7, 8 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать облік відповідно до закону житлового фонду, здійснення контролю за його використанням, надання відповідно до закону громадянам, які потребують соціального захисту, безоплатного житла або за доступну для них плату, здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності, видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій.
Згідно п.2 ч.1 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
На підставі вищевикладеного, враховуючи зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що з даним позовом необхідно було звертатись Полтавській міській раді, як власнику житлового фонду. В матеріалах справи відсутня довіреність, якою б Полтавська міська рада уповноважувала ГЖЕД №6 звертатись до суд з цим позовом. Інші документи, які б свідчили проте, що Полтавська міська рада уповноважує ГЖЕД №6 представляти її інтереси в суді в матеріалах справи відсутні.
На підставі вищевикладеного та керуючись п.2 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №6 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловими приміщеннями фонду житла для тимчасового користування та виселення залишити без розгляду.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Т.В.Турченко
- Номер: 6/643/311/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Московський районний суд м. Харкова
- Суддя: Турченко Тетяна Валентинівна
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.09.2019
- Дата етапу: 10.01.2020
- Номер: 22-ц/818/564/20
- Опис: заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» про заміну стягувача
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Харківський апеляційний суд
- Суддя: Турченко Тетяна Валентинівна
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; скасовано повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2019
- Дата етапу: 10.01.2020
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2587/10
- Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
- Суддя: Турченко Тетяна Валентинівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.08.2010
- Дата етапу: 28.09.2015