Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22-Ц-792/2006 р. Головуючий в 1 інстанції
категорія 48 Лугвіщик а.М.
Доповідач Клочко В.П.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«20 липня» 2006 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:
головуючого - Куцеконя І.П.
суддів - Клочка В.П., Володіної Л.В.
при секретарі - Благовідові А.В.
за участю - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання недієздатним ОСОБА_2 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 25 квітня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 в березні 2005 року звернувся до суду з заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатним, мотивуючи вимоги тим, що останній веде себе з людьми ненормально, хворіє важкою онкологічною хворобою, яка заважає йому віддавати звіт своїм діям та керувати ними.
Рішенням суду в заяві відмовлено.
В апеляційній скарзі заявник просить рішення суду скасувати через порушення судом вимог процесуального закону при розгляді справи та постановленні рішення.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.2 ч.1 ст.311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо рішення ухвалено чи підписано не тим суддею, який розглядав справу.
Згідно з ч.2 ст.18 ЦПК України, у випадках, встановлених ЦПК України, цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються колегією у складі одного судді і двох народних засідателів, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.
Згідно з ч.4 ст.234 ЦПК України, у випадках вирішення питання про визнання особи недієздатною розгляд справ проводиться у складі одного судді і двох народних засідателів.
Як вбачається з матеріалів справи, для розгляду питання про визнання громадянина ОСОБА_2 недієздатним було сформовано склад суду за участю головуючого судді Лугвіщик А.М. та двох народних засідателів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.102).
Згідно з протоколом судового засідання, в нарадчу кімнату суд видалився у складі народних засідателів ОСОБА_3 та ОСОБА_5 (а.с.120-132).
Разом з тим, рішення суду по справі підписано не тим складом суду, який його виносив, а саме, замість народного засідателя ОСОБА_3 його підписав народний засідатель ОСОБА_6 (а.с.134,135).
Дане порушення процесуального закону є причиною для скасування винесеного судового рішення з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції на новий розгляд.
Керуючись ст.ст.303-315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 25 квітня 2006 року скасувати, справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.