КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДОНЕЦЬКА
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 3-2011/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2010 року м. Донецьк
Суддя Кіровського районного суду міста Донецька Донецької області Подолянчук І.М., розглянувши матеріали справи, яка надійшла від відділу АП ДАІ м. Донецька ДАІ ГУМВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Донецька, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 -
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.ст. 122 ч. 3, 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
16 травня 2010 р., приблизно о 22 годині 05 хв., ОСОБА_3, керуючи автомобілем марки «Ауді А6» державний реєстраційний номер НОМЕР_1, в порушення вимог п. 12.4 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, та рухаючись на ньому по пр. Визволителів у м. Київі, де швидкість руху обмежена до 60 кмгод, рухався зі швидкістю 118 кмгод, перевищив встановлену швидкість руху на 58 кмгод. Швидкість вимірювалась приладом «Беркут № 0505030», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 3 КпАП України.
Крім того, 16 травня 2010р. о 22 годині 05 хв., ОСОБА_3 після скоєння вищевказаного правопорушення, в порушення вимог п. 2.4 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, не виконав вимогу працівників ДАІ про зупинку автомобіля, яка була завчасно надана за допомогою жезла та свистка, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-2 КпАП України.
ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Оскільки від правопорушника до суду клопотання про відкладення розгляду справи не надходило, вважаю за можливе розглянути справу у відсутність правопорушника.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 3 ст. 122 КпАП України, визнається перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш, як на п’ятдесят кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобами аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції, що рухаються з увімкнутими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожнього руху або загрозу безпеці руху.
Згідно приписів ст. 122-2 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається невиконання водіями вимог про зупинку .
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_3 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Винність ОСОБА_3 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія АА 397691 від 16.05.2010 року, складеного правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку та протоколом про адміністративне правопорушення серія АА 397692 від 16.05.2010 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3 в адміністративних протоколах, з яких убачається, що водій визнав допущені порушення правил безпеки дорожнього руху.
Згідно ч.2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_3 суд керується ч. 2 ст. 36 КпАП України та вважає за необхідне накласти на нього стягнення в межах санкції ст. 122 ч. 3 КпАП України, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини і характер вчиненого правопорушення, яке визнається грубим, ступінь вини і дані про його особу, на підставі чого визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_3 та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначення йому адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті 122 ч. 3 КпАП України.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями ст. ст. 122 ч. 3, 36 ч.2, 122-2, 280, 282-284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. ст. 122-2, 122 ч. 3 КпАП України та застосувати до нього стягнення в межах санкції ст. 122 ч. 3 КпАП України, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених у вигляді штрафу у доход держави в розмірі 510 (п’ятсот десять) грн.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в Апеляційному суду Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови, а також опротестована прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя:
Постанова суду набула законної
чинності
«_______»____________ 2010 р.
Суддя І.М.Подолянчук
Строк пред’явлення постанови суду
до виконання
«_______»____________ 2013 р.
Суддя: І.М.Подолянчук