Судове рішення #97408
Апеляційний суд міста Севастополя

 

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа №22-ас-242/2006р.       Головуючий

в першій інстанції Завгородня Л.М.

Категорія    39  Доповідач Клочко В.П.

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

«20 липня» 2006 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:

головуючого  - Куцеконя І.П.

суддів      - Клочка В.П., Володіної Л.В.

при секретарі - Благовідові А.В.

за участю - позивача ОСОБА_1, представника в/ч НОМЕР_1 -Дудара В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про стягнення грошової компенсації замість продовольчого пайка та моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 19 травня 2006 року,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1  в червні 2005 року звернувся до суду з позовом до військової частини НОМЕР_1 про стягнення грошової компенсації замість продовольчого пайка в розмірі З 422,73 грн та моральної шкоди в сумі 10 000 грн, мотивуючи вимоги тим, що відповідачем у порушення діючого законодавства при звільненні позивача зі служби не була виплачена вищевказана компенсація, чим позивачеві спричинені моральні страждання.

Постановою суду в позові відмовлено в повному обсязі.

В апеляційній скарзі позивач просить постанову суду скасувати через її невідповідність вимогам матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Постановляючи судове рішення, суд виходив з того, що законних підстав для стягнення з відповідача на користь позивача грошових сум замість продовольчого пайка немає, що й стало причиною для відхилення позову ОСОБА_1 в повному обсязі.

З такими висновками погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.

Статтею 2 Закону України „Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" від 17 лютого 2000 року призупинено дію частини 2 ст. 9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в частині одержання

військовослужбовцями продовольчих пайків або  за  їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна.

Постановою КМУ від 29 березня 2002 р. №426 визнано такою, що втратила чинність Постанову КМУ від 12 березня 1996 року №316 „Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства Внутрішніх Справ".

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1  проходив військову службу в військовій частині НОМЕР_1 та наказом № НОМЕР_2 звільнений у запас Міністерства Оборони України (а.с.6).

Згідно з довідкою, виданою військовою частиною НОМЕР_1, з 11 березня 2000 року продовольчий пайок військовослужбовцю ОСОБА_1 не надавався, визначити його вартість неможливо (а.с.37).

Приймаючи до уваги, що з 2000 року видача продовольчих пайків і грошових компенсацій була призупинена, потім постановою КМУ №42 6 норми даних пайків було визнано такими, що втратили чинність, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про необхідність відмови в позові ОСОБА_1 в повному обсязі.

Доводи скарги позивача про порушення судом вимог матеріального права безпідставні та не можуть бути прийняті до уваги колегією суддів.

З урахуванням вищевикладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення - без змін.

Керуючись ст.198 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну  скаргу  ОСОБА_1  відхилити.

Постанову місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 19 травня 2006 року - залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом місяця з дня проголошення.

Головуючий Судді

І.П. Куцеконь В.П. Клочко Л.В. Володіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація