ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
18 червня 2010 р. Вх. № 2783/10
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 47 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,
в с т а н о в и в:
у своїй заяві, як видно із її змісту, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ставить питання про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 47 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у зв'язку із наявністю у нього станом на 01 травня 2010 р. заборгованості перед кредиторами понад 170 000 грн.
Із змісту положень частин 2, 3 статті 47 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вбачається, що необхідною передумовою для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 47 цього Закону є наявність у нього заборгованості перед кредиторами, яка ґрунтується на веденні ним підприємницької діяльності.
При цьому, відповідно до положень ч. 3 ст. 6 цього Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів, як зазначено у абзаці 8 ст. 1 цього Закону, - це вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Згідно положень абзацу 5 ч. 1 ст. 7 цього Закону, заява про порушення справи про банкрутство має містити, зокрема, виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, із зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. При цьому, як зазначено у ч. 3 цієї ж статті, до заяви боржника додаються документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Викладені положення Закону при подачі своєї заяви боржник залишив без виконання. Зокрема, у заяві фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 належним чином не зазначені відомості про те, на якій підставі виникла заборгованість перед кредитором (кредиторами), чи пов’язана ця заборгованість із веденням боржником підприємницької діяльності, який склад і розмір грошових зобов'язань боржника, строк їх погашення тощо. Також до заяви боржника не долучено відповідних доказів на підтвердження безспірності заборгованості перед кредиторами (рішення суду, виконавчий лист, наказ суду, постанова про відкриття виконавчого провадження тощо), доказів неплатоспроможності боржника.
Крім того, згідно викладених у абзаці 5 ч. 1 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” положень, заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити, зокрема, виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
При цьому, письмові докази, як передбачено у ч. 2 ст. 36 ГПК України, подаються суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. При цьому, необхідно враховувати, що згідно положень п. 5. 27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 р. № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Наведені положення процесуального закону заявник також залишив без уваги. Зокрема, це стосується долучених до позовної заяви документів, які суд не може розглянути як докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, оскільки ці документи не відповідають згаданим вище положенням ст. 36 ГПК України.
Крім того, як видно із наявних в суді матеріалів, раніше заявник вже звертався до господарського суду Івано-Франківської області із заявою аналогічного змісту і ухвалою від 26 травня 2010 р. заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 і додані до неї документи суд повернув без розгляду на підставі абзацу 2 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” із зазначенням відповідних мотивів. Однак, при повторному зверненні до господарського суду Івано-Франківської області допущених порушень заявник не усунув.
За таких обставин, приймаючи до уваги наведені положення Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ГПК України, заяву про порушення справи про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 і додані до неї документи слід повернути без розгляду на підставі абзацу 2 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Керуючись статтями 1, 6, 7, 9 і 47 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 47 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” і додані до неї документи - повернути без розгляду.
Суддя І. В. Ткаченко
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________
18.06.10