Судове рішення #9731946

УХВАЛА

про відмову в забезпеченні доказів


21 червня 2010 року Справа № 2а-1504/10/0370


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волдінера Ф.А.,

суддів Ковальчука В.Д., Денисюка Р.С.,

при секретарі Шафранюк І.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання про забезпечення доказів у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Іскейп»  до Оніщука Миколи Васильовича - міністра юстиції України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,  

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Іскейп» звернулося з позовом до Оніщука Миколи Васильовича - міністра юстиції України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Позивачем заявлено клопотання про забезпечення доказів шляхом витребування у відповідача усіх без винятку матеріалів перевірок усіх зазначених у позові звернень, а також листи від 05.04.2004 року за №40 та від 08.04.2004 року за №82 оскільки всі ці докази знаходяться у володінні відповідача і тому недоступні для позивача, а відсутність ухвали суду про забезпечення цих доказів може призвести до їх знищення.

Суд, розглянувши клопотання позивача, вважає, що дане клопотання не підлягає до задоволення, із наступних підстав.

Відповідно до ст. 73 ч. 1 КАС України особи, яку беруть участь у справі та обґрунтовано вважають, що надання потрібних доказів стане згодом неможливим або ускладненим, мають право просити суд забезпечити ці докази.

Згідно ст. 74 КАС України суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом письмових або речових доказів, у тому числі за місцем їх знаходження.

Як вбачається із ч. 1 ст. 75 КАС України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити.

Враховуючи предмет спірних правовідносин, суд вважає, що позивачем не наведено достатніх доказів на підтвердження того, що без забезпечення доказів шляхом витребування письмових доказів в подальшому стане неможливим та ускладненим їх дослідження, а тому в задоволенні заявленого клопотання про забезпечення доказів слід відмовити.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.  73, 74, 75 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про забезпечення доказів відмовити.

Оскарження  ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги на ухвалу одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.  

Головуючий                                                                                    Ф.А. Волдінер

Судді                                                                                          В.Д. Ковальчук

                                                                                                         Р.С.Денисюк




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація