ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 рокуСправа № 2а-1472/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Волдінера Ф. А.,
при секретарі судового засідання Шафранюк І. Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку до Волинської торгово-виробничої корпорації про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку звернулося з позовом до Волинської торгово-виробничої корпорації про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на суму 41 грн. 54 коп.
Позовні вимоги вмотивовано тим, що відповідач як роботодавець (страхувальник), в порушення пункту 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», не сплачує своєчасно та повністю страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Позивач просить стягнути з відповідача недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 41, 54 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив.
Відповідач у судове засідання повторно не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив.
Суд вважає можливим справу розглянути без участі представників позивача та відповідача за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що відповідач є суб’єктом підприємницької діяльності, що стверджується довідкою, виданою Волинським обласним управлінням статистики № 897 виданою 07.04.2003 р.
Відповідно до ст. 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ, організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1423 від 13.09.2000р. Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників. Волинська торгово-виробнича корпорація відповідно до страхового свідоцтва №0310001558 від 25 березня 2010 р. є страхувальником та відноситься до 23 класу ризику тому страховий тариф становить 1,06 %.
Пунктом 7.5 вказаної Інструкції передбачено, що юридичні особи-платники страхових внесків щоквартально у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем реєстрації страхувальника у такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 кв. 2010 р., поданої Волинською торгово-виробничою корпорацією, недоїмка становить 41 грн. 54 коп.
Відповідно до п. 4.12. Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду №36 від 12.07.2007 року, страхові внески сплачуються щомісячно, в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Доказів про сплату недоїмки до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідач суду не подав.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення 41 грн. 54 коп. недоїмки підставні та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Волинської торгово-виробничої корпорації на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку 41 (сорок одна) грн. 54 (п’ятдесят чотири) коп. заборгованості по страхових внесках.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ф. А. Волдінер