Судове рішення #9713758

                                                                                                                                   

                                                                                                   

                                         Справа № 2-542/2010

                       

            РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

17 червня 2010 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі: головуючого - судді      Приймак Г.І.    

при секретарі                              Герман В.Ф.                  

за участю адвоката                         ОСОБА_1

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, з викликом третьої особи ОСОБА_4 про оспорювання батьківства, -

       

В С Т А Н О В И В:

   ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, у якому оспорює своє батьківство відносно дітей ОСОБА_5 народженої ІНФОРМАЦІЯ_2 року, та ОСОБА_6 народженого ІНФОРМАЦІЯ_3 року у відповідачки по справі, посилаючись на слідуючі обставини.

06 листопада 1991 року він уклав шлюб з ОСОБА_3, який був зареєстрований у Слобідській сільській раді Угранського району Смоленської області Російської Федерації, актовий запис №03.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року у сторін народилася дочка ОСОБА_7.

У 1994 році сім’я ОСОБА_2 розпалася і відповідачка з дочкою виїхала проживати на територію України. З того часу позивачу нічого не було відомо про відповідачку та доньку.

На теперішній час позивачу стало відомо, що ОСОБА_3 у 1996 році вступила у фактичні шлюбні відносини з ОСОБА_4. Від фактичних шлюбних відносин у них народилися діти: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Але позивача записали батьком дітей, тому, що він не розірвав шлюб з відповідачкою, крім того у свідоцтві про народження ОСОБА_6, його прізвище помилково записане «ОСОБА_6» замість правильного «ОСОБА_6».

Позивач вимушений оспорювати своє батьківство щодо дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у зв’язку з тим, що як їх матір так і вони у подальшому, можуть пред’явити до нього матеріальні вимоги ( аліменти, додаткові витрати на лікування, тощо). Але у них є батько ОСОБА_4 і всі матеріальні витрати щодо своїх дітей повинен нести він і їх мати ОСОБА_3

А тому позивач просить виключити із актових записів про народження дітей відомості про нього, як про батька.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

Відповідачка у судовому засіданні позовні вимоги визнала.    

     Третя особа ОСОБА_4 у судовому засіданні позовні вимоги визнав.

     Виходячи з наведеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу, яка передбачає, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Вислухавши пояснення та доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи та згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 136 Сімейного кодексу України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

З копії свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 27.12.2001 року (а.с.5) видно, що ОСОБА_2 в 1991 році зареєстрував шлюб з відповідачкою по справі ОСОБА_3.

Із копії свідоцтва про народження НОМЕР_2 (а.с.7) ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком дитини вказаний ОСОБА_2.

Із копії свідоцтв про народження НОМЕР_3 (а.с.7)  ОСОБА_5  ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком дитини вказаний ОСОБА_2.  

Із копії свідоцтв про народження НОМЕР_4 (а.с.7) ОСОБА_6  ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком дитини вказаний ОСОБА_2.  

Із довідки виданої виконкомом Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області (а.с.11) вбачається, що ОСОБА_4 проживає в селі Лиман Татарбунарського району, його склад сім’ї становить:  співмешканка - ОСОБА_3 1973 року народження, та діти співмешканки - ОСОБА_5 1997 року народження, ОСОБА_6 2001 року народження, старша дочка співмешканки ОСОБА_7 на даний час проживає окремо.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_2 дійсно не є батьком дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, народжених у ОСОБА_3, оскільки остання не мала з ним ніяких стосунків з 1994 року, а тому запис про нього як батька має бути виключений з актових записів про народження дітей.

Керуючись ст.ст. 15, 57, 62, 208, 212-215, 130, 218, ЦПК України, ст. 136  Сімейного кодексу  України, суд,

В И Р І Ш И В:

 

  Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про оспорювання батьківства – задовольнити.

  Виключити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_8, росіянина, громадянина Російської Федерації з графи «Батьки» з актового запису №2 від 29 березня 2006 року про народження ОСОБА_5 та з актового запису №1 від 15 лютого 2002 року про народження ОСОБА_6.

  Рішення районного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до  апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Суддя                                   Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація