Справа №2-544 2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Приймак Г.І.
при секретарі Герман В.Ф.
адвоката (ів) ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Трапівської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на житловий будинок,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до відповідача, у якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок, посилаючись на слідуючі обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Зарічне Татарбунарського району Одеської області помер її батько – ОСОБА_3. Після смерті спадкодавця у вказаному селі залишився житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, який вона має право успадкувати по заповіту. Інших спадкоємців, які б мали право успадкувати обов’язкову долю в спадковому будинку немає.
В Татарбунарській державній нотаріальній конторі позивачка отримала відмову у отриманні свідоцтва про право власності на будинок у зв’язку з тим, що у спадкодавця не було свідоцтва про право власності на будинок, а також вона пропустила встановлений законом строк на прийняття спадщини. Але позивачка посилається на те, що померлий був власником цього будинку, однак вчасно не оформив документи на будинок, а вона після смерті батька в вищевказаному будинку проводила текучі ремонти, платила всі необхідні платежі за будинок та прилеглу до будинку земельну ділянку. Тому позивачка просить в судовому порядку визнати за нею право власності на вказаний будинок, оскільки вона є спадкоємцем по заповіту та фактично прийняла його.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Представник позивачки у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Представник Трапівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області в судове засідання не з’явився, але направив заяву, в якій просив справу розглянути у його відсутності у попередньому судовому засіданні, позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення та доводи сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Із копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.5) видно, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Із копії заповіту від 29.04.1996 року (а.с.6) вбачається, що померлий ОСОБА_3 зробив заповідальне розпорядження, яким все своє майно в том числі житловий будинок, який розташований по вулиці АДРЕСА_1 ОСОБА_2.
З довідки виданої Трапівською сільською радою Татарбунарського району Одеської області (а.с.9) видно, що заповіт складений ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 від 29.04.1996 року зареєстровано за реєстром №23 в Трапівській сільській раді та не відмінявся.
З довідки Трапівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області (а.с.8) видно, що на підставі господарської книги №8, по Трапівській сільській раді значиться житловий будинок за померлим ОСОБА_3, який розташований у селі АДРЕСА_1.
Із копії технічного паспорту (а.с.10-12), вбачається, що власник будинку АДРЕСА_1 не вписаний.
З довідки Татарбунарської державної нотаріальної контори (а.с.15) вбачається, що ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті її батька ОСОБА_3 у зв’язку з відсутністю свідоцтва про право власності на ім’я померлого, а також з пропуском строку на прийняття спадщини.
В силу ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.
Відповідно до ст.1233 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень ЦК України в
/редакції 2004 року/, щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що ОСОБА_2, являється дочкою померлого ОСОБА_3 та є спадкоємницею по заповіту. Судом також встановлено, що будинок дійсно належав її померлому батькові ОСОБА_3 на праві приватної власності.
У зв’язку з вищевказаним, суд вважає, що за ОСОБА_2 повинно бути визнано право власності на будинок, розташований по вулиці АДРЕСА_1, який залишився після смерті її батька ОСОБА_3.
Керуючись ст.ст. 15, 57, 62, 208, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 1216-1272 ЦК України, Прикінцевими та Перехідними положеннями ЦК України в /ред.2004 року/ суд,-
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_2 право власності на будинок АДРЕСА_1, який залишився після смерті її батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення районного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області, шляхом подачі в 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Приймак