Судове рішення #9706601

Справа № 2-518/10

   

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

14 червня  2010 року                                                                                               смт. Нижньогірський

Нижньогірський районний суд АР Крим у складі:

головуючого                           - Чернецької В.В.,

при секретарі                          - Круглик К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нижньогірський цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» Нижньогірський РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди,

В С Т А Н О В И В:

    ВАТ «Крименерго» звернулось до суду з позовом до відповідача, у якому просить стягнути з останнього 28861 грн. 75 коп. матеріальної шкоди, завданої ВАТ «Крименерго» у результаті порушення «Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України N 1357 від 26 липня 1999 р., оскільки на підставі акту перевірки ВАТ «Крименерго» Нижньогірський РЕМ проведеної за адресою с.Нижньогірський вул.Піонерська, буд.1 встановлено самовілне підключення споживача ОСОБА_1 до електричної мережі ВАТ «Крименерго» і безоблікове споживання електроенергії.

    В судове засідання представник позивача не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав в  повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги не визнав, просив суд застосувати позовну давність до позовних вимог позивача та відмовити у задоволенні позову.

              Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази  в їх сукупності, суд вважає , що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

    Так, судом встановлено що відповідач,  користується електричною енергією за адресою АДРЕСА_1 на підставі особистого рахунку НОМЕР_1

    25 квітня 2006 року контролерами ВАТ «Крименерго» за вказаною адресою було встановлено порушення правил користування електроенергією, про що  було складено акт № 111220 про порушення правил користування електричною енергією, з яким відповідач був ознайомлений. Відповідно до розрахунку до вказаного акту  про порушення правил користування електричною енергією розмір збитків, завданих ВАТ «Крименерго» порушенням правил склав 28861,75 грн.

               Відповідно до протоколу №1 від 04.05.2006 року засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ, з яким відповідач був ознайомлений 04.05.2006 року сума збитків повина бути виплачена 14 травня  2006 року.  Позовна заява про захист порушенного права позивачем подана до суду 30.03.2010 року.

              Відповідно до ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Відповідно до ч.5 ст.261 ЦК України за забов,язанням з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.

Відповідно до ч.4 ст.267 ЦК  України сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

Відповідач у пісьмовій заяві наполягав на застосуванні наслідків пропущення позивачем строків звернення до суду. Позивач не вказав поважних причин   пропущення позовної давності

За таких обставин  суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити у зв,язку їз спливом строку, у межах якого особа може звернутися до суду із вимогою про захист цивільного права.

    Керуючись ст..267 ч.4 ЦК України, ст.ст. 3, 11, 212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

ВАТ «Крименерго» у задоволенні позову до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди – відмовити.

         Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви про оскарження до Нижньогірського районного суду АР Крим протягом десяти днів з дня його проголошення.

          Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в м. Феодосія протягом двадцяти  днів після подання заяви про оскарження через Нижньогірський районний суд АР Крим.

          Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація