Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2010 року Справа № 2а-1072/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Пасічника Ю.П.,
при секретарі Колтуновій А.Ю.,
за участю представників: - від позивача –ОСОБА_1,
- від відповідача - не з’явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Новгородківського району в інтересах держави в особі Новгородківської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб.
Обставини справи
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 334,16 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем станом на 24.03.2010р. рахується заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в розмірі 334,16 грн.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, правом подати заперечення на позовну заяву не скористався.
В судовому засіданні 18.06.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 23.06.2010р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
в с т а н о в и в:
Статтею 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-ХП визначено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повною і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів ), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі-податки, інші платежі).
Відповідно до п. 1.1 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р. (із змінами та доповненнями) платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що мають статус юридичної особи, а також, фізичні особи, які мають статус суб'єкта підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законом покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Кіровоградським окружним адміністративним судом розглянуто справу №2а-7362/09 за позовом прокурора Новгородківського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Кіровоградської МДПІ до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості на суму 3 740,20 грн.
Постановою від 14.10.2009 року вказаний позов задоволено у повному обсязі.
Зазначена постанова суду набрала законної сили.
ОСОБА_2 рішення суду добровільно сплачене 15.10.2009 року ( платіжне доручення №20 від 15.10.09 р. на суму 3 741,00 грн.).
Відповідно до ст. 16.1.1, 16.1.2, 16.1.3 ст.,16 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-Ш від 21.12.2000 року після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеному у податковому повідомленні.
Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
Таким чином, внаслідок сплати податкового зобов'язання на суму 3 741,00 грн. платнику нараховано пеню у розмірі 334.96 грн. - за період несплати боргу з 03.03.2009 року по 15.10.2009 року.
За рахунок переплати податкового зобов'язання на суму 0,80 грн. сума пені зменшилась і становить 334,16 грн.
Згідно із п.1.3 ст.1 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року податковий борг - податкове зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій, за їх наявності) самостійно узгоджене платником податків або узгоджене у адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також, пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Дане податкове зобов'язання відповідачем не сплачено.
Доказів підтверджуючих сплату даного податкового боргу до суду надано не було.
Таким чином загальна сума податкового боргу становить 334 грн. 16 коп.
Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1. ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 ст.1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90р. №509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (індефікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України борг з податку доходів фізичних осоіб в сумі 334,16 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 21.06.2010р.
Суддя-підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.