Судове рішення #9701679

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

__________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі  

08 червня 2010 р.                                                                        Справа № 2-а-1811/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Поліщук Ірина Миколаївна

при секретарі судового засідання:  Задерей Ірина Василівна

за участю представників сторін:

Позивача     :   Швець Романа Вікторовича - представник на підставі доручення;

Відповідача:    Дзюбенко Сергій Миколайович - представник на підставі доручення;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи:

за позовом:             Закритого акціонерного товариства «Агромаш»

до:                       Замостянського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції

про:                     зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Закритого акціонерного товариства «Агромаш» до Замостянського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про зобов`язання вчинити дії.

В судовому засіданні суд з власної ініціативи поставив на розгляд питання про закриття провадження у частинні визнання таким, що не відповідає дійсності, звіт про оцінку майна ЗАТ "Агромаш", складений суб'єктом оціночної діяльності Арашином О.Л.

Представники позивача та відповідача не заперечували проти закриття провадження в даній частині позову.

Суд заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи дійшов висновку про закриття провадження в даній частині позову виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" № 2658-III (далі Закон), оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою,  встановленою нормативно-правовими актами,  зазначеними в статті 9 цього  Закону (далі  - нормативно-правові акти з оцінки майна),  і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.

Згідно даного закону  суб'єктами оціночної діяльності є:  суб'єкти господарювання,  органи державної  влади  та  органи місцевого самоврядування.

Суб'єкти господарювання   -   зареєстровані  в  установленому законодавством порядку фізичні особи  -  суб'єкти  підприємницької діяльності,    а   також   юридичні   особи   незалежно   від   їх організаційно-правової форми та форми  власності,  які  здійснюють господарську   діяльність,  у  складі  яких  працює  хоча  б  один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до цього Закону

Відповідно до наданих суду письмових доказів, Арашин О.Л. зареєстрований в Державному реєстрі оцінювачів як оцінювач, який має право здійснювати оцінку майна та майнових прав відповідно до свідоцтва про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів від 17 червня 2004 року № 3123, діє на підставі сертифікату № 5131/06 суб'єкта оціночної діяльності від 25.09.2006, яке було дійсним до 25.09.2008.

Отже, особа, дії якої оскаржує позивач у даному адміністративному позові є суб'єктом господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України Компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Дослідивши позовну вимогу позивача, викладену у заяві ЗАТ "Агромаш", письмові докази, що містяться в матеріалах справи, та заслухавши пояснення сторін, судом встановлено, що вимоги позивача спрямовані на захист права, яке на думку позивача порушено суб'єктом оціночної діяльності - Арашином О.Л., який не є суб'єктом владних повноважень, отже не може бути відповідачем у справі адміністративної юрисдикції. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби позивачем в даному випадку не оскаржується.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст.   157 КАС України,   суд закриває провадження у справі,  якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 ГПК України, право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Отже, враховуючи зміст позовних вимог, в частинні визнання таким, що не відповідає дійсності звіт про оцінку майна ЗАТ "Агромаш", складений суб'єктом оціночної діяльності Арашином О.Л., та визначену у ст. 17 КАС України компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, суд вважає, що розгляд даного спору віднесений до компетенції господарського суду.  

Керуючись ст.ст. 157, 165, 186, 254 КАС України, суд -


УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом Закритого акціонерного товариства «Агромаш» до Замостянського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції в частинні визнання таким, що не відповідає дійсності звіт про оцінку майна ЗАТ "Агромаш", складений суб'єктом оціночної діяльності Арашином О.Л. закрити.

Роз'яснити позивачу, що дану позовну вимогу належить розгляду в порядку господарського судочинства.

Повторне звернення з тією  самою позовною заявою не допускається.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      Поліщук Ірина Миколаївна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація