Судове рішення #9701666

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

01 червня 2010 р.           Справа № 2-а-1466/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи

за позовом: Прокурора Шаргородського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у  Шаргородському районі   

до:   фізичної особи-підприємця ОСОБА_1  

про: припинення підприємницької діяльності

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Шаргородського району звернувся до суду в ітересах держави в особі Державної податкової інспекції у Шаргородському районі з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протягом року не подає звітності в державну податкову інспекцію, чим порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-ІІІ.

В судове засідання, яке призначено на 01.06.2010р., прокурор, представники позивача та відповідача не з’явились, до суду надійшли відповідні заява про розгляд справи  без їх участі (а.с. 24-26). Поряд з цим, відповідач у своїй заяві зазначив що він щодо припинення підприємницької діяльності не заперечує.

На підставі викладеного, та виходячи з положень ч. 3 ст. 122 КАС України, судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.

Дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд приходить до висновку про задоволення позову виходячи з наступного.

Фізична особа-підриємець ОСОБА_2 (надалі - ФОП ОСОБА_1.) зареєстрований Шаргородською районною державною адміністрацією 17.09.2007р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію № 097142 (а.с. 4). Відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ у Шаргородському районі 18.09.2007р., про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 18.09.2007р. № 2371 (а.с. 5).

Відповідно до ст. 9 Закону України ”Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані:

- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законом;

- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

Згідно п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

В силу  п. 4.1.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р №2181-ІІІ,  податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

В порушення зазначених норм Закону відповідач не звітує до податкової інспекції з 08.04.2008р. Зокрема, остання декларація про доходи подана відповідачем 08.04.2008р. за № 1319 (а.с. 7-8). Згідно довідки ДПІ у Шаргородському районі № 79 від 29.03.2010р. (а.с. 6) у ФОП ОСОБА_1 податкова заборгованість перед бюджетом відсутня.

Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 р. N 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.98 р. за N 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (п. 17, ч. 1 ст. 11) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з частиною першою статті 216 Господарського кодексу України (далі - ГК України) учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до статті 218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Частиною 1 статті 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно із частиною 1 статті 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. N 755-ІУ (далі - Закон), неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до цього закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до частини 1 статті 49 Закону передбачено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що державний  реєстратор  зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення  підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичну особу - підприємця, щодо якої було постановлено судове рішення, про внесення такого запису.

Порядок  державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою статті 47 цього Закону (частина 5).

З огляду на викладене, враховуючи те, що відповідач не звітує у встановленому законодавством порядку більш ніж на протязі року, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, у зв'язку з чим є всі підстави для припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1та зобов’язати відповідача вчинити дії передбачені статтею 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”.

При цьому слід зазначити, що визнання відповідачем позову в повному обсязі судом приймається, оскільки не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч. 3 ст. 112, ст. 136 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, заявлений позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) у відповідності до частини2 статті 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.  

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1( АДРЕСА_1,  ідентифікаційний номер  НОМЕР_1).

Зобов'язати ОСОБА_1 здійснити заходи, пов'язані з ліквідацією суб'єкта господарювання у встановленому законом порядку і в трьохмісячний термін подати органу державної реєстрації документи відповідно до ч. 9-18 ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Копію даної постанови, в день набрання нею законної сили, надіслати Державному реєстратору Шаргородської районної державної адміністрації для виконання вимог ст. 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                            Поліщук Ірина Миколаївна

01.06.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація