Справа № 11а-393/2009 р. Головуючий у І інст. Кукса Д.А.
Категорія ст. 309 ч.1 КК України Доповідач: Волинець М.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2009 року Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого Леона О.І.
суддів Волинця М.М., Брух Б.І.
за участю прокурора Шахрайчук Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Пустомитівського районного суду Львівської області від 09 квітня 2009 року, -
встановила:
цим вироком :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Львова, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, невійськовозобов'язаного, не одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого:
1).- 21.06.1999 року вироком Галицького районного суду м. Львова за ч.2 ст.141 КК України (в редакції 1960 р.) на 2 (два) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі згідно ст. 46-1 КК України (в редакції 1960 р.) звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців зі сплатою штрафу в розмірі 680 грн.
2).- 17.08.2000 року вироком Шевченківського районного суду м. Львова за ч.2 ст.141 КК України (в редакції 1960 р.) на 3 (три) роки позбавлення волі.
3).- 26.02.2004 року вироком Франківського районного суду м. Львова за ч.3 ст. 185 КК України на 3 (три) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі.
4).- 06.03.2008 року вироком Сихівського районного суду м. Львова за ч.1 ст. 309 КК України на 2 (два) роки позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки, -
- засуджений за ст. 309 ч. 2 КК України на 2 (два) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі.
Відповідно до ст. 71 КК України ОСОБА_1 приєднано до покарання за цим вироком частково покарання за вироком Сихівського районного суду м. Львова від 06.03.2008 року у вигляді одного року позбавлення волі і остаточно обрано покарання у вигляді 3 (три) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі.
Строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_1 обчислюється з 24.06.2008 року, тобто з часу фактичного затримання, а не з 26.06.2008 року, як вказано в протоколі про затримання.
Вирішено питання про речові докази згідно ст.ст. 81, 330 КПК України.
Стягнуто з ОСОБА_1 в користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВСУ у Львівській області - 187 (сто вісмдесят сім) грн. 80 коп. судових витрат за проведення судово-хімічної експертизи.
За вироком суду ОСОБА_1 визнано винним в тому, що 24.06.2008 року в с Піски Пустомитівського району Львівської області був затриманий працівниками міліції, який повторно незаконно придбав та зберігав наркотичні засоби без мети збуту, а саме в нього було виявлено 65 головок зеленого снодійного маку, які згідно висновку судово-хімічної експертизи містять наркотично активні алкалоїди опію (морфін, кодеїн), є маковою соломою і відносяться до особливо небезпечних наркотичних засобів. Вага макової соломи у висушеному стані становить 508, 88 грам. Дані наркотичні засоби ОСОБА_1 придбав та зберігав без мети збуту для власного вживання.
На даний вирок ОСОБА_1 подав апеляцію, в якій просить вирок Пустомитівського районного суду Львівської області від 09 квітня 2009 року скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в інший суд м. Львова.
В обгрунтування своєї апеляції покликається на те, що судом не взято до уваги, що його мати являється інвалідом 2-ої групи, частково знаходиться на його утриманні.
Вважає вирок суду несправедливим, негуманним, неправомірним та неконституційним та з суттєвим порушенням правових та процесуальних норм та порушення його конституційних прав, як громадянина України.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора про залишення вироку без змін, а апеляції без задоволення, обговоривши доводи апеляції та перевіривши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляція задоволенню не підлягає.
Вина засудженого ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих злочинних діянь повністю стверджується сукупністю доказів по справі.
Так в своїх поясненнях, сам засуджений ОСОБА_1 підтвердив, що 24.06.2008 року він разом зі своїм товаришем ОСОБА_2 поїхали на озеро в с. Задорожне щоб відпочити. Там знаходились приблизно до 16 години. На попутній машині вони доїхали до с Піски Пустомитівського району Львівської області. Коли вони йшли по дорозі то поблизу лісосмуги він побачив рослини маку і вирішив його нарвати для власного вживання. Вказаний мак він поскладав у поліетиленовий пакет. Коли вони дійшли до с Піски до них підійшли працівники міліції і запитались чи немає в них наркотичних речовин, на що він повідомив, що є та видав пакет в якому був зірваний мак. Після цього працівники міліції затримали їх та доставили в Пустомитівський РВ ГУ УМВСУ у Львівській області. Вказаний мак він зібрав для власного вживання без мети збуту.
Оголошеними в судовому засіданні показами свідка ОСОБА_3, даними на досудовому слідстві, про те, що 24.06.2008 року його та ще одну особу запрошено працівниками міліції в якості понятих. В приміщенні службового кабінету Пустомитівського РВ УМВСУ у Львівській області у ОСОБА_1 виявлено та вилучено поліетиленовий пакет в якому знаходилось 65 головок зеленого маку. Як пояснив ОСОБА_1 вказані макові соломки належать йому і він їх зберігав для власного вживання без мети збуту. (а.с. 41).
Аналогічними показами даними на досудовому слідстві свідком ОСОБА_4 (а.с. 42).
Оголошеними в судовому засіданні показами свідка ОСОБА_5, даними на досудовому слідстві, про те, що 24.06.2008 року близько 18 год. він разом з о/у ВКР Пустомитівського РВ ГУ УМВСУ у Львівській області ОСОБА_6 та ОСОБА_7 знаходились в с Піски Пустомитівського району Львівської області. В цей час вони побачили двох чоловіків, які своєю поведінкою викликали в них підозру. Як було встановлено, це були ОСОБА_1 та ОСОБА_2 при поверхневому огляді у ОСОБА_1 було виявлено поліетиленовий пакет в якому виявлено зелені головки маку, які він позбирав при дорозі і зберігав для власного вживання, так як він вживає наркотичні засоби. (а.с. 27).
Згідно протоколу огляду речових доказів від 18.07.2008 року вбачається, що предметом огляду була вилучена у ОСОБА_1 65 головок зеленого маку. (а.с. 51-52).
Висновком судово-хімічної експертизи від 17.07.2008 р. № 3/696, яким встановлено, що грубоподріблена макова солома (коробочки з частинами стебел) містить наркотично активні алкалоїди опію (морфін, кодеїн) і відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Маса макової соломи у висушеному стані становить 506, 88 грам. (а.с.53-54).
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно кваліфікував дії засудженого за кваліфікуючими ознаками, як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту, вчиненого повторно, тобто за ч.2 ст. 309 КК України.
При визначенні покарання засудженому судом враховано суспільну небезпеку вчиненого злочину та обставини при яких його вчинено. Обставини, що пом'якшують покарання, а саме те, що ОСОБА_1, сприяв слідству та суду в встановлені істини по справі, щиро розкаявся.
На підставі аналізу всіх зібраних у справі доказів, яким дана належна оцінка відповідно до вимог ст. 67 КПК України, суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку про доведеність винності ОСОБА_1 і правильно кваліфікував його дії за ст. 309 ч.2 КК України.
Як видно із матеріалів досудового слідства і протоколу судового засідання, органи слідства і суд дослідили всі ті обставини, які могли мати значення для прийняття рішення в справі, а тому доводи апеляції про проявлену необ'єктивність при розгляді справи є необгрунтованими.
Також при перевірці справи колегія суддів не виявила допущених істотних порушень кримінально-процесуального закону чи неправильне застосування кримінального закону, які тягнули б за собою скасування чи зміну вироку, про що порушується питання в апеляції.
Покарання засудженому призначене з дотриманням вимог ст. 65 КК України, яке відповідає характеру тяжкості вчиненого злочину і даним про особу ОСОБА_1 Обране судом покарання передбачене санкцією ст.ст. 309 ч.2, 71 КК України є необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.
Підстав для пом'якшення покарання засудженому колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 362, 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Вирок Пустомитівського районного суду Львівської області від 09 квітня 2009 року відносно ОСОБА_1 залишити без зміни, а апеляційну скаргу засудженого - без задоволення.