Справа № 22-1595 Головуючий у 1 інстанції Невойт П.С.
Категорія 5
Доповідач Приколота T.I.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2009 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого-судді Богонюка М.Я.
суддів: Зверхановської Л.Д., Приколоти Т.І.
при секретарі Макойді Н.З.
з участю адвоката ОСОБА_1,
ОСОБА_2, ОСОБА_3,
ОСОБА_4, ОСОБА_5,
ОСОБА_6, ОСОБА_7,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 17 березня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_8 до Управління комунального майна Львівської міської ради, ОСОБА_5 з участю третіх осіб ЛКП «Замарстинів -400», ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 про визнання договору оренди нежитлових приміщень недійсним, усунення перешкод в користуванні нежитловими приміщеннями, виселення та вселення-,
встановила:
Рішенням Шевченківського районного суду м. Львова від 17 березня 2009 року в задоволенні позову відмовлено.
Рішення оскаржив ОСОБА_2
В апеляційній скарзі посилається на те, що під час розгляду справи судом неповно з»ясовано обставини, що мають значення для справи. Мешканці будинку за власні кошти прибудували спірні нежитлові приміщення, які використовували для власних потреб. Вказані приміщенні самовільно зайняті ОСОБА_5, який не використовує їх за призначенням, договір оренди приміщень з ним укладено з порушеннями. Суд взяв до уваги одні докази і відхилив інші, чим порушив норми процесуального права, не вжив заходів до всебічного, повного і об»єктивного з»ясування всіх обставин справи. Просить скасувати оскаржуване рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та заперечень, колегія суддів вважає, що скаргу слід відхилити.
Встановлено, що спірні нежитлові приміщення згідно ухвали Львівської міської ради № 1393 від 20 грудня 2001 року знаходилися на балансі останньої і належали до комунальної власності. Відповідно до договорів оренди нерухомого майна між Управлінням комунального майна і ОСОБА_5 №№ Ш-0851, Ш-34975 від 25 квітня 2002 року та 20 грудня 2005 року (а.с.6, 7) ці приміщення передані в оренду останньому на три роки. Згідно ухвали Львівської міської ради № 1620 від 20 березня 2008 року та договору купівлі-продажу № 2072 (а.с.29, 30) спірні нежитлові приміщення передані у власність ОСОБА_12 шляхом викупу, що стверджується також актом приймання-передачі від 7 серпня 2008 року та витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.33, 34).
Суд вірно врахував вимоги ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Цивільного кодексу України з приводу регулювання питань власності та прийшов до висновку, що ОСОБА_5 правомірно орендував та набув право власності на спірні приміщення. Передбачених законом підстав для позбавлення власника його прав на спірне майно не виявлено. Висновки суду не спростовуються доводами апеляційної скарги. Позивачі не надали доказів про порушення, оспорення чи невизнання їх прав, які підлягають захисту, а також передбачених ст. 311 ЦПК України підстав для направлення справи на новий розгляд.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що оскаржуване рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для його скасування.
Керуючись ст. 303, п.1 ч.1 ст. 307, ст. 308, ст. 313, п.1 ч.1 ст. 314, ст. 315 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, рішення Шевченківського районного суду м.Львова від 17 березня 2009 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Касаційна скарга може бути подана протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду безпосередньо до суду касаційної інстанції.