УХВАЛА
7 вересня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Горбань В.В.
суддів Адаменко О.Г.
Руснак А.П.
при секретарі Іванові O.K.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства, за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 16 квітня 2009 року,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 16 квітня 2009 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 13 травня 2008 року і до повноліття дитини.
Цим же рішенням задоволено зустрічні позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про виключення з актового запису про народження ІНФОРМАЦІЯ_2 року дитини - ОСОБА_6 відомостей щодо його батьківства.
З апеляційною скаргою на вказане рішення суду звернулась дружина ОСОБА_3 - ОСОБА_4, яка не приймала участі у справі.
Свою скаргу ОСОБА_4 мотивує тим, що вона з 8 листопада 2008 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, проживає з ним однією сім'єю, в якій виховують двох дітей - одну дитину її, а одну - спільну, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Вона в даний час здійснює догляд за дитиною, яка не досягла трирічного віку. Встановлення судом, аліментів на користь ОСОБА_7 у розмірі 1/4 частки заробітку ОСОБА_3 порушує її право і право її дітей на отримання допомоги від ОСОБА_3 У зв'язку з цим просить змінити рішення, встановивши аліменти, стягнуті з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2, у розмірі 15% його заробітку.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_4, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає розгляду апеляційним судом і апеляційне провадження у справі за цією скаргою підлягає закриттю з наступних підстав.
Справа № 22-ц-4660/2009 р. Головуючий у першій інстанції Ісламгулов О.В.
Доповідач Адаменко О.Г.
Відповідно до вимог частини 1 ст. 292 Цивільного процесуального кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Ухвалюючи рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, суд першої інстанції не вирішував питання про права та обов'язки ОСОБА_4
Згідно з частиною 2 пункту 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № З від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», у разі пред'явлення до особи, яка вже сплачує аліменти, позову про стягнення їх на дитину (дітей) від іншої матері або утримання на інших осіб суд має вчинити передбачені ч.3 ст. 36 ЦПК України дії щодо залучення одержувача аліментів до участі у справі.
З матеріалів справи і пояснень апелянта ОСОБА_4 вбачається, що вона не отримувала і не отримує аліментів з ОСОБА_4, перебуває з ним в зареєстрованому шлюбі і проживає спільно однією сім'єю.
Отже, рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини також не може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_4
Відповідно до частини 1 пункту 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24.10.2008 року «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку», якщо після прийняття апеляційної скарги до розгляду буде встановлено, що апеляційна скарга подана особою, яка не має передбаченого статтею 292 ЦПК України права на апеляційне оскарження, у тому числі особою, яка не брала участі у справі, про права та обов'язки якої суд першої інстанції питання не вирішував, апеляційний суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що ОСОБА_4 не має права на оскарження рішення суду у даній справі відповідно до вимог частини 1 ст. 292 Цивільного процесуального кодексу України, а тому апеляційне провадження у справі за її скаргою підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 292 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 16 квітня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини і за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.