УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді: Сіротюка В.Г.,
суддів: Адаменко О.Г., Руснак А.П.,
при секретарі: Приходько Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Євпаторійська державна нотаріальна контора про визнання правильним запису у свідоцтві про народження, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Євпаторійського міського суду АРК від 02 березня 2009 року,
встановила:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вищевказаною заявою.
Ухвалою Євпаторійського міського суду АРК від 02 березня 2009 року відмовлено у відкритті провадження за заявою ОСОБА_3 заінтересована особа Євпаторійська державна нотаріальна контора про визнання правильним запису у свідоцтві про народження та повернуто її заявнику.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду першої інстанції у повному обсязі. Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, ухвала суду постановлена з порушенням норм процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановляючи ухвалу, суд першої інстанції послався на положення п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України та відмовив у відкритті провадження по справі.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, так як вони відповідають дійсним обставинам справи та наданим доказам.
Згідно з положеннями п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» із змінами і доповненнями, внесеними Постановою Пленуму Верховного Суду України від 25 травня 1998 року № 15 суди можуть встановлювати факти реєстрації актів громадського стану не зберігся відповідний запис чи відмовлено у
Справа № 22-ц-3584/2009 р. Головуючий суду першої інстанції Володарець Н.M.
Доповідач Руснак А.П.
його відновленні або ж не може бути відновлений лише на підставі рішення суду про встановлення факту реєстрації акту громадського стану.
Як вбачається з матеріалів справи, спір між заінтересованими особами, а також відомості про звернення до органів реєстрації актів громадського стану з вказаним питанням відсутні.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України, згідно розділу 5 «Акти громадського стану» Кодексу про шлюб та сім'ю зберігає свою чинність у частині, що не суперечить Сімейному кодексу України, до прийняття спеціального закону. Таким чином, при вирішенні питання про виправлення помилки в запису актів громадського стану при наявності достатніх підстав та при відсутності спору між заінтересованими особами проводиться органами реєстрації акті громадського стану. Відмова органів реєстрації актів громадського стану у виправленні чи зміні запису може бути оскаржено у суд. При наявності спору між заінтересованими особами виправлення проводиться на підставі рішення суду.
Таким чином, враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції не порушив вимог діючого законодавства, і підстави для скасування ухвали суду першої інстанції відсутні.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують та не впливають на їх правильність.
На підставі ч.1 ст. 312 апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу та залишає ухвалу без змін.
Керуючись статтями 303, 304, 312, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Євпаторійського міського суду АРК від 02 березня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.