УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді: Сіротюка В.Г.,
суддів: Адаменко О.Г., Руснак А.П.,
при секретарі: Приходько Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання розстрочки на виконання вироку суду, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Красногвардійського районного суду АРК від 25 лютого 2009 року, -
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про розстрочку виконання вироку Красногвардійського районного суду від 22 лютого 2008 року, згідно до якого з нього на користь ОСОБА_2 стягнуто 9697 грн. 05 коп., зазначивши, що він знаходиться у тяжкому матеріальному стані: отримує невелику заробітну платню, на його утриманні знаходиться дочка та онук, хвора мати.
Ухвалою Красногвардійського районного суду АРК від 25 лютого 2009 року заяву ОСОБА_1 задоволено частково. Надано ОСОБА_1 розстрочку виконання вироку суду від 22 лютого 2008 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 9697 грн. 05 коп., строком на два роки з виплатою щомісячно 288 грн. 70 коп.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалу суду першої інстанції, як постановлену з порушенням норм процесуального права, посилаючись на недостатнє з'ясування судом обставин справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення заявника, який заперечував проти доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів дійшла висновку, що вона підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Частково задовольняючи заяву ОСОБА_1 про надання розстрочки виконання вироку, суд першої інстанції з посиланням на обставини зазначені у ст.373 ЦПК України, врахував тяжкий матеріальний стан заявника та надав йому розстрочку виконання вироку.
Однак, ст. 373 ЦПК України передбачено, що за наявності обставин, які утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який надав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи
Справа № 22-ц-3722/2009 р. Головуючий суду першої інстанції Мязгов Л.О.
Доповідач Руснак А.П.
встановити спосіб і порядок виконання рішення. Тобто, за правилами зазначеної статті мають розглядатися питання про розстрочку виконання рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, заявник просив розглянути питання про розстрочку виконання вироку суду в частині вирішення цивільного позову, в порядку передбаченому ст. 373 ЦПК України.
Суд уваги на вказану обставину не звернув, прийняв та розглянув заяву по суті, що суперечить вимогам закону.
Захисту в порядку цивільного судочинства відповідно до ст. 15 ЦПК України підлягають порушені, невизнані чи оспорюванні права, свободи чи інтереси, виниклі з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Заяви засудженого чи цивільного відповідача у кримінальній справі про відстрочку чи розстрочку виконання вироку суду в частині вирішення цивільного позову розглядаються в порядку встановленому кримінально-процесуальним законодавством.
З огляду на викладене, ухвала суду, як така, що постановлена з порушенням норм цивільно-процесуального законодавства, підлягає скасуванню з закриттям провадження за заявою ОСОБА_1 про розстрочку виконання вироку суду.
Керуючись статтями 303, 304, ч.1 ст. 310, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327, 373 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Ухвалу Красногвардійського районного суду АРК від 25 лютого 2009 року скасувати, провадження за заявою ОСОБА_1, про розстрочку виконання вироку в частині вирішення цивільного позову, закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.