УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді: Сіротюка В.Г.
Суддів: Адаменко О.Г.,
Руснак А.П.,
з участю секретаря: Приходька Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення юридичного факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу, заінтересовані особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - ОСОБА_6 на ухвалу Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 24 липня 2009 року,
ВСТАНОВИЛА:
23 червня 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду в порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту його проживання з ОСОБА_7 однією сім'єю без реєстрації шлюбу з грудня 1991 року по 04 квітня 2008 року.
В обґрунтування заяви зазначав, що встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу має для нього юридичне значення, оскільки надає можливість претендувати на 1/2 частку спадщини, а саме жилого будинку, розташованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, яка залишилась після смерті ОСОБА_7.
Ухвалою Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 24 липня 2009 року заява ОСОБА_2 про встановлення юридичного факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу залишена без розгляду. Роз'яснено заявнику його право на подачу позовної заяви на загальних підставах.
Справа № 22-ц-6307/2009 р. Головуючий в суді першої інстанції - суддя Смолій A.M.
Суддя-доповідач - Сіротюк В.Г.
Не погодившись з зазначеною ухвалою суду, представник ОСОБА_2 - ОСОБА_6 подала апеляційну скаргу в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та направити справу на новий розгляд до місцевого суду.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а ухвала залишенню без змін.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 234 та п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом вони породжують юридичні наслідки.
Частина 6 статті 235 ЦПК України передбачає, що якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Встановлення факту проживання однією сім'єю з ОСОБА_7 заявник пов'язує з наступним вирішенням спору про визнання права власності на спадщину.
В матеріалах справи міститься копія поданої 03.09.2008 року до Сакського міськрайонного суду позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/2 частку жилого будинку, розташованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 22).
Зазначені мотиви дають підстави для висновку про відхилення апеляційної скарги.
Виходячи з наведеного та керуючись статтею 307, пунктом 1 частини1 статті 312, статтями 313, 314 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 -ОСОБА_6 відхилити.
Ухвалу Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 24 липня 2009 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.