Справа № 22-7187\2009 Головуючий у 1 інст. Ребров С.О.
Категорія 37 Доповідач Молчанов C.I.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 вересня 2009 року. Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Молчанова СІ.
суддів Звягінцевої О.М., Барсукової О.І.
при секретарі Яменко А.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на повнолітню дитину на час навчання, з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Будьоннівського районного суду м. Донецька від 5 травня 2009 року про повернення заяви позивачу.
Заслухавши доповідача , пояснення позивачки ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які просили скасувати ухвалу суду, яке ухвалено з порушенням норм матеріального права, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи
ВСТАНОВИВ
Ухвалою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 5 травня 2009 року позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на повнолітніх дітей на час навчання вважається неподаною та повернута позивачці.
Суд встановив, що 12.03.2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на повнолітніх дітей на час навчання.
Ухвалою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 23 березня 2009 року позовна заява залишена без руху. Суд зобов, язав позивачку виправити недоліки позовної заяви, надати суду довідки про доходи сторін, про стан здоров'я сторін, чи є інші діти у відповідача, з місця проживання відповідача.
Ухвалою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 5 травня 2009 року позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на повнолітніх дітей на час навчання вважається неподаною та повернута позивачці.
У апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_2 ставить питання про скасування ухвали Будьоннівського районного суду м. Донецька від 5 травня 2009 року про повернення заяви позивачу.
Доводи скарги зводяться до того, що суд не прийняв до уваги фактичні обставини справи, суд зобов'язав позивачку надати такі довідки відносно відповідача, які надати вона не має можливості без допомоги суду, тому просила ухвалу суду скасувати, позовну заяву розглянути у суді по суті спору.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, ухвала суду підлягає скасуванню з таких підстав:
Відповідно до вимог ст.213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим, ухваленим на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно із роз'ясненням Пленуму Верховного Суду України, що міститься в п. 1 постанови "Про судове рішення" № 11 від 29 грудня 1976 року, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.
Обгрунтованим вважається рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду про встановленні обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Відповідно до ст.. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119, 120 Кодексу, залишає заяву без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Позивачка не виконала вимоги суду, недоліки не усунула, тому суд повернув заяву позивачу.
Позивачка виконала вимоги суду у апеляційній інстанції, надала довідки про навчання дітей, тому апеляційний суд вважає можливим скаргу задовольнити, ухвалу суду скасувати, справу направити до суду першої інстанції для виконання вимог ст.. 119, 120 ЦПК України.
Відповідно до ст.. 10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст. 310 ЦПК України, суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду, у випадку вирішення питання з порушенням вимог ст.. 121 Кодексу.
Керуючись ст. 307, 312, 313, 315 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Будьоннівського районного суду м. Донецька від 5 травня 2009 року скасувати, справу направити до суду першої інстанції для вирішення питання про прийняття позовної заяви.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили.