ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа № 13- 50/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16 червня 2010 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Савченка А.Г.
при секретарі Загорулько О.С.
за участю прокурора Гринь О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» (далі - Закону) і матеріали додані до нього відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки і мешканки АДРЕСА_1, громадянки України, вдови, освіта незакінчена вища, не судимої, до адміністративної відповідальності не притягувалася, в. о. Ковалівського сільського голови Полтавського району Полтавської області, до адміністративної відповідальності не притягувалася
в с т а н о в и в :
Працюючи в займаній посаді та використовуючи службове становище, ОСОБА_1 умисно здійснила дії, направлені на незаконне одержання нею матеріальних благ та пільг (у вигляді премій), шляхом дачі усної вказівки головному бухгалтеру Ковалівської сільської ради Шанди Л.Д. про нарахування собі премії в розмірі 589 грн. 86 коп. щомісячно на протязі 2010 року від посадового окладу без розгляду цього питання на сесії Ковалівської сільської ради. Всього отримано – 2360 грн.
Порушниця вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення визнала повністю та подала до суду заяву, вказавши в ній про це та заявивши клопотання розглядати справу без її участі.
Заслухавши думку прокурора, яка вважає вину порушниці доведеною, дослідивши матеріали додані до протоколу, суд приходить до висновку про доведеність вини порушниці у вчиненні правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону, так як факт вчинення правопорушення підтверджується поясненнями Шанди Л.Д. (а. с. 7), які були досліджені в ході розгляду справи, розрахунково-платіжними відомостями (а. с. 8-11), згідно з якими порушниця отримувала премію, довідкою про середньо-місячну заробітну плату (а. с. 12), посадовими обов’язками сільського голови (а. с. 13), іншими матеріалами перевірки.
Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 9 березня 2006 року, преміювання сільських (селищних) голів, надання їм матеріальної допомоги, встановлення надбавок і доплат, здійснюється за рішенням відповідної ради (сільської) депутатів у межах затвердженого фонду оплати праці. Крім цього, преміювання керівників органів виконавчої влади та інших органів здійснюється у межах затверджених видатків на оплату праці і рішення про зазначені виплати приймається органом вищого рівня.
Оскільки ОСОБА_1 порушила ці обмеження, то суд вважає, що вона вчинила правопорушення, передбачене пунктом “а” частини 2 статті 1 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, відповідальність за яке передбачено ст. 7 цього Закону.
При прийнятті рішення суд враховує характер і тяжкість вчиненого правопорушення, особу порушниці, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, характеристику її особи, щире каяття, яке суд приймає як обставину, що пом’якшує відповідальність за правопорушення. Обставин, що обтяжують її відповідальність, суд не знаходить.
Керуючись п. «а» ч. 2 ст. 1 та ст. 7 Закону України «Про боротьбу з корупцією», суд,
п о с т а н о в и в :
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню на підставі п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.Г. Савченко