Судове рішення #968845
Україна

Україна

 АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 Іменем  України

15 березня 2007 року Апеляційний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Головчук С.В.

суддів Миніч Т.І., Павицької Т.М.

при секретарі            Калинць Т.Л.

розглянувши у відкритому (закритому) судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Черняхівського районного суду Житомирської області  від 26 грудня  2006 року, -

встановив:

В листопаді 2006 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі. Позивачка зазначала, що за рішенням Черняхівського районного суду від 22.07.1998 року відповідач сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно. З 2004 року відповідач сплачує аліменти лише в розмірі 17 грн. щомісячно, яких не достатньо для утримання і виховання сина. Тому просила стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно.

Рішенням Черняхівського районного суду Житомирської області від 26 грудня 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в твердій грошовій сумі в розмірі 170 грн. щомісячно, починаючи стягнення з 02.11. 2006 року і до повноліття сина.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2. просить рішення суду змінити, зменшивши розмір аліментів. Апелянт посилається на те, що суд при визначенні розміру аліментів не врахував стан його здоров'я .

Перевіривши  законність та обгрунтованість рішення відповідно до вимог ст.303 ЦПК України, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як видно з матеріалів справи та встановлено судом рішенням Черняхівського районного суду від 22.07.1998 року з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. стягнуті аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно до досягнення ним повноліття. На час постановления рішення суду ОСОБА_2. працював.

Згідно зі ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю сторін між батьками, може бути зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Відповідно до положень ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може

Справа № 22 ц/598                                      Головуючий у суді 1-ї інст. Моніч Б.С.

Категорія 35                                                         Суддя-доповідач Павицька Т.М.

 

2

визначити їх розмір у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що останнім часом відповідач працює за разовими угода, його дохід у зв'язку з цим є нерегулярним та мінливим.

Такі обставини відповідачем не заперечувалися.

З довідки Черняхівської центральної районної лікарні за №3354 від 18.12.2006 року вбачається, що ОСОБА_2. за станом здоров'я протипоказана лише тяжка робота. Медичним висновком він не визнаний непрацездатним.

Оскільки відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, то суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що відповідач повинен сплачувати аліменти на утримання сина в твердій грошовій сумі. Розмір аліментів - 170 грн., стягнений з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1., судом визначений з урахуванням стану здоров'я та матеріального становища ОСОБА_2. Тому підстави для зменшення цього розміру відсутні.

Оскаржуване рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст. ст. 209, 303,304,307,308, 313-315 ЦПК України, апеляційний суд

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Черняхівського районного суду Житомирської області від 26 грудня 2006 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий                                                    Судді

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація