Судове рішення #968343
Справа № 2-71/07

Справа № 2-71/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                  УКРАЇНИ

20 березня 2007 року.                                                      Острозький районний суд Рівненської області

в складі: головуючого судді                                                  Гуца Ф.Л.

при секретарі                                                          Корінковій Г.В.

з участю представника позивача адвоката           ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Острозі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи, що втратила право на користування житловим приміщенням у зв'язку з проживанням в іншій місцевості,

встановив:

в Острозький районний суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням у зв'язку з проживанням в іншій місцевості звернувся ОСОБА_1. Зазначає, що йому належить будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1. З відповідачем він уклав усний договір найму жилого приміщення і дав згоду на прописку, яка йому була потрібна для влаштування на роботу. ОСОБА_2 який є його племінником, ніколи в будинку не проживав. Він є престарілою людиною, переніс важку операцію, потребує сторонньої допомоги, хотів укласти договір по життєвого утримання, скористатись субсидією, але не може це зробити в зв'язку з пропискою в його власному будинку посторонньої особи, тобто не може розпорядитись своїм власним майном.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги і просив суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням будинку АДРЕСА_1, який належить йому - ОСОБА_1 на праві приватної власності. Позивач пояснив, що ОСОБА_2 ніколи, з дня прописки в будинку не проживав. На протязі більше дванадцяти років, відповідач ніколи не був в його будинку. Прописка була йому необхідна для влаштування на роботу. На даний час він є престарілою людиною, важко хворіє, однак через прописку відповідача, не може розпорядитись своїм власним майном.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи.

Суд вислухавши позивача, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав.

Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, показали, що є сусідами позивача на протязі довгого часу. Вони ніколи не бачили відповідача в будинку ОСОБА_1 ОСОБА_1. їм розповідав, що по проханню свого племінника, прописав його в своєму будинку для того, щоб той влаштувався на роботу.

Згідно частини 1 статті 317 ЦК України , власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном

В судовому засіданні встановлено, що позивачу на праві приватної власності належить будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1. Зазначене випливає з технічного паспорту на житловий будинок, будинкової книги, акту обстеження житлових умов .

(а.с.9-16)

ОСОБА_2, згідно довідки Дертківської сільської Ради № 96 від 28 лютого 2007, в селі Дертка Ізяславського району Хмельницької області не проживає і місце його проживання на даний час невідоме.

(а.с. 6)

 

В суді встановлено, що ОСОБА_2 з дня прописки, а саме з 10 квітня 1995 року, не проживав в будинку, що належить позивачу, а тому у відповідності до частини 1 статті 163, частини 1 статті 71 ЖК України , він може бути визнаний судом таким, що втратив право користування жилим приміщенням, оскільки не проживає в ньому понад шість місяців.

Відповідно до статті 169 ЖК України, у разі припинення договору найму жилого приміщення в будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, наймач, зобов'язаний звільнити жиле приміщення, а в разі відмовлення - підлягає виселенню в судовому порядку без надання іншого приміщення.

На підставі ст. 163,169 ЖК України, ст.317 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,57,60, 212 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1 та належить на праві власності ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження цього рішення в десятиденний строк з наступним поданням апеляційної скарги в двадцятиденний строк. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження якщо вона буде подана в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

В разі неподання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк, рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

Якщо таку заяву буде подано, але апеляційна скарга не надійде протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, - рішення набуває законної сили після закінчення цього строку.

  • Номер: 6/286/39/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-71/07
  • Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
  • Суддя: Гуц Ф.Л.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.08.2018
  • Дата етапу: 27.08.2018
  • Номер: 6/705/27/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-71/07
  • Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
  • Суддя: Гуц Ф.Л.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.05.2022
  • Дата етапу: 19.05.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація