справа №2-1817/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
27 лютого 2006 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді - Дяченко С.П.,
при секретарі - Ткаченко Т.Д., за участю позивача - ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про усунення перешкод в користуванні власністю та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач у судове засідання не з'явився. Відповідно до вимог ст.ст. 224-225 ЦПК України, судом прийняте рішення про заочний розгляд справи. У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 показав, що він є власником житлового АДРЕСА_1. В 1990р. його донька уклала шлюб з відповідачем по справі, який є громадянином Польщі. В лютому 1993р. відповідач звернувся до нього з проханням зареєструвати його в АДРЕСА_1, що необхідно для отримання вид на проживання в Україні. Однак, після оформлення всіх необхідних документів, відповідач, разом із дружиною, в 1995р. виїхали до Польщі на постійне проживання, де в подальшому шлюб між ними був розірваний. У зв'язку з тим, що відповідач є зареєстрованим в спірній квартирі, позивач ОСОБА_1 змушений нести додаткові матеріальні витрати по комунальному обслуговуванню будинку. Просить визнати відповідача втративши право користування житловим приміщенням: АДРЕСА_1.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані докази, - знаходить позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Відповідно до ст.ст.386, 391 ЦК України, власник має право звертатися з до суду за захистом свого права власності перед іншою особою та вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником АДРЕСА_1 Донецької області, що підтверджується копією договору купівлі-продажу від 01.08.1975р. (а.с.10-11). Разом із позивачем в спірному будинку зареєстрований відповідач ОСОБА_2 (а.с.7-9), який з 1995 р. за місцем реєстрації не проживає, оскільки мешкає в Польщі, його речей в будинку немає, комунальні послуги не сплачує, в добровільному порядку з реєстрації не знімається, чим перешкоджає позивачу вільно здійснювати право власності на нерухоме майно. Вказана обставина підтверджується актом територіального комітету № 6 (а.с.6)
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1. про усунення перешкод в користуванні власністю та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8,15, 60 , 212-215 ЦПК України, ст. ст. 386,391 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до ОСОБА_2про усунення перешкод в користуванні власністю та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, задовольнити.
Визнати ОСОБА_2таким, що втратив право користування житловим приміщенням - АДРЕСА_1 Донецької області.
Зобов'язати ВГРФО Краматорського УМВС України в Донецькій області зняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, з реєстрації в АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів від дня його проголошення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів (разом з заявою) до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська.