Судове рішення #9680540

Справа № 2а-3691/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2010 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді:                                  Стрепка Н.Л.,

при секретарі судового засідання:         Чеботарьовій Л.Я.,

з участю позивача:                                   ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАЇ ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -

встановив:

Позивач  звернувся до суду з адміністративним позовом д о відповідача про скасування постанови серії ВС № 069047 від 14.12.2009р. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що автомобілем ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1 не користується вже рік, у зв’язку з цим правил дорожнього руху порушити не міг, копію протоколу та постанови в справі про адміністративне правопорушення не отримував,  підпис в постанові не його, а про існування постанови довідався лише 16.04.2010р., коли отримав з виконавчої служби постанову про відкриття виконавчого провадження. Враховуючи наведене просить постанову скасувати.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з мотивів викладених в ньому та просить його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи, про причини своєї неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів, відносно чого позивач не заперечив.

Судом встановлено, що 19.02.2009р. постановою серія ВС № 069047 позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Згідно постанови вбачається, що ОСОБА_1 14.12.2009р. о 16 год. 30 хв. в м. Львові по вул. Кульпарківська-Антоновича, керуючи автомобілем марки ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1, здійснив стоянку, зупинку на перехресті.  

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено);  добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Згідно з п. 2.11 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої  Наказом Міністерства внутрішніх справ України 22.02.2001р. № 185 у розділі про відомості стосовно особи, яка вчинила правопорушення, зазначається повністю (без скорочень) її прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць і рік народження, а також адреса місця народження, фактичне місце проживання особи на час вчинення правопорушення, найменування підприємства, установи, організації, де вона працює або навчається і посада; указується документ, який засвідчує особу. У розділі “ВСТАНОВИВ” вказується число, місяць, рік, час скоєння адміністративного правопорушення, прізвище та ініціали особи, яка його вчинила, викладаються обставини і суть скоєного правопорушення, установлені при розгляді матеріалів адміністративної справи.

Оскаржувана постанова не містить даних про число, місяць і рік народження позивача, що є неповним з‘ясуванням всіх відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Таким чином, суб‘єкт владних повноважень виносячи постанову в справі про адміністративне правопорушення не дотримався вимог ч. 2 ст. 283 КУпАП, п. 2.11 Наказу МВС України № 185 від 22.02.2001р. «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення».

Відповідно до вимог ст. 285 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

Згідно показів свідка ОСОБА_3, даних в судовому засіданні, автомобіль марки ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1 з жовтня 2009 року по даний час знаходиться в нього на подвір‘ї за адресою м. Львів, вул. Райдужна, 12 і ні разу з цього часу не виїжджав з подвір‘я, в тому числі і 14.12.2009р.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В судове засідання представник Управління ДАІ ГУМВС України у Львівській області не з’явився, не виконав вимог суду про представлення в судове засідання матеріалів адміністративної справи на підставі яких позивача було притягнено до адміністративної відповідальності. Крім того, не представив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови.  

Згідно ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає зокрема, рішення про скасування постанови і закриття справи.

Враховуючи, що оскаржувана постанова  складена з недотриманням вимог ч. 2 ст. 283 КУпАП, п. 2.11 Наказу МВС України № 185 від 22.02.2001р. «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення», та обставину, що автомобіль марки ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1 з жовтня 2009 року по даний час перебуває на вул. Райдужна, 12 у м. Львові і 14.12.2009р. не міг бути по вул. Кульпарківська-Антоновича у м. Львові, що підтверджується показами свідка ОСОБА_3, постанова серії ВС № 069047 від 19.02.2009р. підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення — закриттю.

Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Позовні заяви приймаються до розгляду адміністративним судом незалежно від закінчення строку звернення до адміністративного суду.

Згідно з ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач довідався про існування оскаржуваної постанови лише 16.04.2010р. (а.с. 3, 4), коли отримав  постанову Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження, тому строк на звернення до адміністративного суду, слід поновити, оскільки він пропущений з поважної причини.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 71, 100, 102, 104, 159, 160, 161 КАС України, ст.ст. 251, 280, 285,  293 КУпАП, Наказом МВС України № 185 від 22.02.2001р. «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення»,  суд  -  

постановив:

Поновити строк на звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову серії ВС № 069047 від 14.12.2009р.   Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП відносно ОСОБА_1 — закрити.

Постанова суду може бути повністю або частково оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя                                                                                                                                             Н.Л.Стрепко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація