Судове рішення #9680536

Справа № 2а-3900/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2010 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді:                                  Стрепка Н.Л.,

при секретарі судового засідання:         Чеботарьовій Л.Я.,

з участю позивача:                                   ОСОБА_1,

представника позивача:                           ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАЇ ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -

встановив:

Позивач  звернувся до суду з адміністративним позовом д о відповідача про скасування постанови серії ВС № 088660 від 09.01.2010р. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що про існування даної постанови довідався лише 26.04.2010р., коли отримав повістку з Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, у зв’язку з чим просить поновити строк на звернення до адміністративного суду. Крім того вказує, що оскаржувана постанова йому не вручалася, підпис в ній не його, адреса проживання вказана невірно.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з мотивів викладених в ньому та просить його задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2, що діє на підставі усної заяви позивача, позов підтримав та пояснив, що підпис в постанові є не позивача, що підтверджується не відповідністю підписів в паспорті позивача та постанові, неправильно вказано місце проживання позивача в постанові, що вказує на те, що постанова виносилась без участі позивача. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи, про причини своєї неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів, відносно чого позивач та його представник не заперечили.

Судом встановлено, що 09.01.2010р. постановою серія ВС № 088660 позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Згідно постанови вбачається, що 09.01.2010р. о 18 год. 45 хв. в м. Львові по вул. Чорноволо-Липинського керуючи автомобілем ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1  не надав переваги в русі пішоходам на нерегульованому пішохідному переході.

Згідно копії паспорта ОСОБА_1, вбачається, що він проживає за адресою АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено);  добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Згідно з п. 2.11 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої  Наказом Міністерства внутрішніх справ України 22.02.2001р. № 185 у розділі про відомості стосовно особи, яка вчинила правопорушення, зазначається повністю (без скорочень) її прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць і рік народження, а також адреса місця народження, фактичне місце проживання особи на час вчинення правопорушення, найменування підприємства, установи, організації, де вона працює або навчається і посада; указується документ, який засвідчує особу. У розділі “ВСТАНОВИВ” вказується число, місяць, рік, час скоєння адміністративного правопорушення, прізвище та ініціали особи, яка його вчинила, викладаються обставини і суть скоєного правопорушення, установлені при розгляді матеріалів адміністративної справи.

Оскаржувана постанова не містить даних про прізвище та ініціали особи, яка вчинила правопорушення, її число, місяць і рік народження, що є неповним з‘ясуванням всіх відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім цього в оскаржуваній постанові вказано неправильне місце проживання позивача.

Таким чином, суб‘єкт владних повноважень виносячи постанову в справі про адміністративне правопорушення не дотримався вимог ч. 2 ст. 283 КУпАП, п. 2.11 Наказу МВС України № 185 від 22.02.2001р. «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення».

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В судове засідання представник Управління ДАІ ГУМВС України у Львівській області не з’явився, не виконав вимог суду про представлення в судове засідання матеріалів адміністративної справи на підставі яких позивача було притягнено до адміністративної відповідальності. Крім того, не представив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови.  

Згідно ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає зокрема, рішення про скасування постанови і закриття справи.

Враховуючи наведене постанова серії ВС № 088660 від 09.01.2010р. підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення — закриттю.

Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Позовні заяви приймаються до розгляду адміністративним судом незалежно від закінчення строку звернення до адміністративного суду.

Згідно з ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач довідався про існування оскаржуваної постанови лише 26.04.2010р. (а.с. 10, 11), коли отримав  повістку з Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, тому строк на звернення до адміністративного суду, слід поновити, оскільки він пропущений з поважної причини.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 71, 100, 102, 104, 159, 160, 161 КАС України, ст.ст. 251, 280, 285, 293 КУпАП, Наказом МВС України № 185 від 22.02.2001р. «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення»,  суд  -  

постановив:

Поновити строк на звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову серії ВС № 088660 від 09.01.2010р., провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП відносно ОСОБА_1 — закрити.

Постанова суду може бути повністю або частково оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя                                                                                                                                             Н.Л.Стрепко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація