Справа № 22-1600 2006 р. Головуючий в І інстанції
Овчинникова В.В.
Категорія 23 Доповідач: Фурман Т.Г.
Ухвала іменем україни
2006 року липня місяця 11 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого Стародубця М.П.
Суддів: Орловської Н. В., Фурман Т.Г.
при секретарі Костеннікові Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення
Дніпровського районного суду м. Херсона від 12 травня 2006 р. в справі
за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю
виробничо-житловий центр „Декорум" про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
встановила:
В березні 2006 року ОСОБА_2 звернулася до суду з
позовом до ОСОБА_1, товариства з обмеженою
відповідальністю виробничо-житловий центр „Декорум" про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Позивачка зазначала, що їй на праві власності належить квартира АДРЕСА_1.
В січні 2006 року з вини відповідача квартира була затоплена водою, в результаті чого потребує ремонту.
Враховуючи, що добровільно відшкодувати затрати, необхідні для приведення житла до попереднього стану відповідач відмовляється, позивачка просила стягнути з нього матеріальну шкоду у вигляді вартості відновлювального ремонту в сумі 3110 гр., 4000 гривень в рахунок відшкодування заподіяної моральної шкоди та судові витрати.
Рішенням суду від 12 травня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 у відшкодування матеріальної шкоди 3110 гр., моральної шкоди 500 гр, а також, понесені судові витрати в сумі 83 гр ., а всього 1375 гр. Врешті позовних вимог залишено без задоволення. В апеляційній скарзі ОСОБА_1просить рішення суду скасувати, зазначаючи, що суд допустив порушення норм процесуального і матеріального права при вирішенні даної справи, неповно з'ясував обставини справи.
В письмових запереченнях на апеляційну скаргу товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-житловий центр „Декорум" доводи апелянта на визнав, рішення суду вважає законним та обґрунтованим.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи , що в ніч на 28 січня 2006 року у ванній кімнаті квартири АДРЕСА_2, власником якої є ОСОБА_1, із-за халатного відношення останньої до сантехнічного обладнання, було зірвано змішувач та пошкоджені водоміри , внаслідок чого відбулося залиття квартири позивача , а саме приміщення кухні, ванної кімнати та коридору.
Відповідно до акту, складеного ТОВ виробничо-житловий центр „Декорум" 1.02.2006 року саме затоплення, яке відбулося і ніч на 28.01.2006 року спричинило пошкодження, що підлягають виправленню в об*ємі та розмірі визначеної судом вартості відновлювального ремонту в сумі 3110 гривень (а.с. 10,11,12,13-14,15-16,17-18 ).
Колегія суддів вважає, що за обставинами справи в межах наданих доказів, суд обгрунтовано прийшов до висновку про наявність передбачених ст. 1166 року підстав відповідальності за заподіяну позивачці шкоду щодо відповідача ОСОБА_1 з вини якого відбулося затоплення квартири АДРЕСА_1 в ніч на 28 січня 2006 року.
Висновки суду відповідають обставинам справи в межах наданих доказів та нормам матеріального права, що регулюють спірні правовідносини.
Доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують і не містять посилання на нові факти чи засоби доказування, які б вказували на незаконність ухваленого в справі рішення, а тому підлягають відхиленню.
Рішення суду постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права і підстав для його скасування та ухвалення нового рішення колегія судді не вбачає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303. 307, 308 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила : Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Рішення Дніпровського районного суду Херсонської області від 12 травня 2006 р залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців у касаційному порядку до Верховного суду України шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий:
Судді