2-15/2007 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
19 березня 2007 року
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
В складі головуючого судді Слободяного О.Є.
при секретарі Стаднік І.Ю
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині
цивільну справу за позовом ОСОБА_1до селянсько -
фермерського господарства «ПН Поділля» с Перемога Козятинського району про стягнення
майнового паю, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 просить зобов'язати СФГ «ПН Поділля» с Перемога Козятинського р-ну видати йому майновий пай в сумі 3765 грн., який належить йому, та майновий пай в сумі 4275 грн., який ним був успадкований після померлої ОСОБА_2, або стягнути з СФГ «Поділля» с Перемога на його користь вартість майнових паїв у грошовому виразі. Позивач посилається на те, що з 1981 року він працював у колгоспі «Шлях до комунізму» с Перемога, за час роботи йому був нарахований майновий пай в сумі 3765 грн. Крім того, майновий пай в сумі 4275 грн. ним був успадкований після померлої ОСОБА_2 30 квітня 2005 року він звернувся до відповідача з заявою про виділення йому майнового паю натурою або грошима, однак заява до цього часу не розглянута. Вважає дії відповідача незаконними, так як він має право на виділення паю в натурі, грішми або цінними паперами.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
Представник відповідача - СФГ «ПН Поділля» с Перемоги в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 10 січня 1981 року працював у колгоспі «Шлях до комунізму» с Перемога (в даний час СФГ «ПН Поділля» с Перемога), про що свідчать записи в трудовій книжці (а.с. 10-11). За час роботи йому був нарахований майновий пай ва сумі 3765 грн., про що свідчить свідоцтво про право власності на майновий пай серії ВІ №014010 від 10.04.2003 року(а.с.3). Згідно із свідоцтвом про право на спадщину за законом від 06.11.2003 року, позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем майна ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, спадкове майно складається з майнового паю члена КГП «Поділля» с Перемога Козятинського р-ну в розмірі 4275 грн.(а.с.9). Згідно із свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ВІ №014228 від 03.12.2003 року, позивач ОСОБА_1 має право на майновий пай КГП «Поділля» с Перемоги (нині СФГ «Поділля» с Перемоги) в розмірі 4275 грн.(а.с.5). Таким чином, позивач ОСОБА_1 має право на майновий пай СФГ «Поділля» с . Перемоги в розмірі 8040 грн.
Позивач ОСОБА_1 звільнився з підприємства у зв'язку з виходом на пенсію по інвалідності.
З матеріалів справи, зокрема зі списку осіб, які мають майновий пай в СФГ «ПН Поділля» с Перемога судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 має:
1) майновий пай в розмірі 3765 грн., в тому числі : основні засоби 1 групи - 1969 грн.; основні засоби 2-3 групи - 844 грн.; оборотні засоби - 922грн.; фінансування незавершеного будівництва - ЗО грн.
2) майновий пай в розмірі 4275 грн.,., в тому числі: основні засоби 1 групи - 2236 грн.; основні засоби 2-3 групи - 958 грн.; оборотні засоби - 1047 грн.; фінансування незавершеного будівництва - 34 грн.
Таким чином, суду надані документи, які підтверджують лише вартість майнового паю позивача; документи, які підтверджують структуру майнового паю в натуральному вигляді (техніка, готова продукція, худоба тощо) суду не надані.
Законодавством передбачено рівність прав і обов'язків членів колективного сільськогосподарського підприємства щодо спільної виробничо-господарської діяльності та її результатів. Право громадянина вимагати своєї частки (паю) з володіння і користування аграрного підприємства, як і інші правовідносини члена колективного підприємства з самим підприємством щодо передачі-отримання майнового паю також повинні ґрунтуватись на принципі рівності прав і обов'язків зазначених сторін. Праву члена КСП вимагати видачі майнового паю відповідає право цього КСП вирішувати питання складу і структури майнового паю, способу і терміну його виділу; при здійсненні вказаних прав повинні враховуватись інтереси обох сторін.
Незважаючи на неодноразові вимоги суду надати інформацію про структуру майнового паю позивача ОСОБА_1, відповідач не надав суду вказану інформацію, чим фактично позбавив суд можливості виділити позивачеві майновий пай в натурі.
Оцінюючи наведені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідач - СФГ «ПН Поділля» - не скористався своїм правом вирішувати питання складу і структури майнового паю, способу і терміну його виділу, а тому суд вважає можливим і необхідним виділити майновий пай позивачеві ОСОБА_1 грішми.
Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст. 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», згідно з якими до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємствіЗ. У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі.
На підставі наведеного, керуючись ст. 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», ст. ст.. 60, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Стягнути з селянсько - фермерського господарства «ПН Поділля» с Перемога Козятинського району на користь ОСОБА_1вартість майнового паю в сумі 3765 грн., який належить йому, та вартість майнового паю в сумі 4275 грн., який був успадкований ним після померлої ОСОБА_2, а всього стягнути з СФГ «ПН Поділля» с Перемога Козятинського району на користь ОСОБА_1 8040 (вісім тисяч сорок) грн.
Стягнути з з селянсько - фермерського господарства «ПН Поділля» с Перемога Козятинського району 80 грн. 40 коп.(вісімдесят грн.40 коп.) державного мита на користь держави.
Стягнути з з селянсько - фермерського господарства «ПН Поділля» с Перемога Козятинського району 30 гривень на інформаційно - технічне забезпечення судів.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.