Справа № 2 - 265/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2010 року Ківерцівський районний суд Волинської області
В складі: головуючого судді – Підгорного І.І.
при секретарі – Кушнір Н.Л.
з участю позивача- Валєр О.Л.
представника позивача -ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ківерці цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В :
В позовній заяві позивач ОСОБА_3 вказує, що 08.09.2002 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2
Від даного шлюбу у них народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. З лютого місяця 2007 року вони разом не проживають. Тому 03.02.2007 року шлюб між ними було розірвано. Протягом тривалого часу чоловік ніякої допомоги на утримання сина не надає, їй самій важко утримувати дитину. Оскільки відповідач являється батьком дитини, він має сплачувати аліменти.
Тому вона звернулась в суд про стягнення з відповіача в її користь аліментів на утримання сина ОСОБА_5 в твердій грошовій сумі 500 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_3 п озов підтримала по вищенаведених обставинах, дала аналогічні пояснення та просить його задоволити.
Представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав. Просить його задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав частково, пояснив , що через відсутність постійного місця роботи не може сплачувати аліменти в розмірі 500 грн.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_3 перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем по справі ОСОБА_2 . Від шлюбу у них народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5) , де в свідоцтві про народження відповідач записаний батьком. Але коштів на його утримання в добровільному порядку не надає.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно п.1 ч.1 ст. 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, платника аліментів та стягувача.
Так як, відповідач не працює і не має постійного заробітку, тому потрібно стягувати аліменти в твердій грошовій сумі. Судом встановлено , що дитина хворіє і знаходиться на обліку в дитячій поліклініці з приводу рецидивуючого трахеобронхіту (а.с.14). а це потребує додаткових коштів для лікування . Тому з відповідача слід стягнути аліменти в примусовому порядку в твердій грошовій сумі – 400 грн. щомісячно, починаючи від дня подачі позову і до досягнення дитиною повноліття.
Керуючись ст.ст.10, 11, 88, 212-215, 367 ЦПК України, ст. 184 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя АДРЕСА_1 тимчасово не працюючого, аліменти в користь ОСОБА_3 на утримання сина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі – 400 грн. щомісячно, починаючи з 08.08.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в користь держави в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня і витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн. в дохід ТУ ДСА України у Волинській області на р/р Ківерцівського районного суду Волинської обл.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя І. І. Підгорний