Судове рішення #966940
№ 2о-7-2007

№ 2о-7-2007

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ    УКРАЇНИ  

16 лютого 2007 року                                                            смт. Петриківка

Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючої Іщенко І.М. при секретарі Клисак Н.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1, зацікавлені особи Петриківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 "Про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу", -

ВСТАНОВИВ :

До Петриківського районного суду звернулась ОСОБА_1, зацікавлені особи Петриківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 "Про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу".

В обгрунтування своїх вимог ОСОБА_1 пояснила, що починаючи з листопада 2000 року проживала разом з ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер. Після його смерті відкрилась спадщина на земельні ділянки.

Заявниця з спадкодавцем прожила однією сім'єю більше п'яти років до часу відкриття спадщини та належить до осіб четвертої черги на право спадкування за законом.

Єдиний спадкоємець, син померлого ОСОБА_2, відмовився від спадщини на користь заявниці.

При зверненні до Петриківської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, ОСОБА_1 було відмовлено в наданні свідоцтва про право на спадщину в зв'язку з відсутністю доказів підтверджуючих факт проживання з померлим однією сім'єю.

В підтвердження факту наявності незареєстрованих шлюбних відносин, які тривали з листопада 2000 року, позивачка надала довідку виконкому Хутірської сільської ради від 03.07.2006 року, згідно якої ОСОБА_3 постійно мешкав з ОСОБА_1 до дня смерті.

Заявниця просить суд встановити факт проживання однією сім'єю без шлюбу з листопада 2000 року з ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зацікавлена особа, Петриківська державна нотаріальна контора, надіслала листа в якому просить суд розглянути справу без її участі.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився в зв'язку з відбуванням покарання в Широківському виправному центрі № 75.

У обґрунтування своїх вимог завниця надала наступні докази: заяву ОСОБА_2 до Петриківської державної нотаріальної контори (а.с.5), постанова державного нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії

 

2

(a.c. 6), свідоцтво про смерть ОСОБА_3(а.с. 8), сертифікат на право на земельну частку (пай) (а.с. 9), довідка виконкому Хутірської сільської ради (а.с. 10), державний акт на право приватної власності на землю (а.с. 11), Заповіт від 19 грудня 2002 року.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_3 проживали разом та вели спільне господарство з листопада 2000 року по 11.04.2006 рік, що підтверджується заявою ОСОБА_1, поясненнями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, довідкою виконкому Хутірською сільською радою від 03.07.2006року і ця обставина сумніву в суду не викликає.

Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 є його син ОСОБА_2, який відмовився від належної йому частки спадщини в законному порядку. Інших спадкоємців не має.

Згідно ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали із спадкодавцем однією сім'єю не менше як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Таким чином суд важає, що ОСОБА_1 надала достатньо доказів, що вона з ОСОБА_3 проживала однією сім'єю більше п'яти років, інших спадкоємців після смерті не має. Позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 1264 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 256, 259 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

1.Заявлені вимоги ОСОБА_1, зацікавлені особи Петриківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 "Про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу" задовільнити.

2.Визнати встановленим той факт, що ОСОБА_1 проживала однією сім'єю без шлюбу з листопада 2000 року з ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Дніпропетровська через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 УПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація