Судове рішення #96677
УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22- 1089/2006р.                                                   Головуючий 1 інстанції Волков Ю.Р.

Категорія-22                                                                                       Доповідач: Градовський Ю..М.

П О С Т А Н О В А                

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ        

17 липня 2006року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:     Головуючого: Градовського Ю.М.

Суддів: Бітова А,І.

Балабан В.Ф. При секретарі: Лабунській Т.Ю. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі справу за апеляційною скаргою Одеського обласного військового комісаріату на рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області за позовом ОСОБА_1 на неправомірні дії посадових осіб Одеського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2005р. ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Одеського обласного військового комісаріату на неправомірні дії посадових осіб, пов'язанні з перерахунком пенсії.

Рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 січня 2005р. позов ОСОБА_1, задоволений. Визнано неправомірними дії Одеського обласного військового комісаріату, що полягали у відмовленні провести йому перерахунок раніше призначених пенсійних виплат. Зобов'язано ОВК провести перерахунок раніше призначених ОСОБА_1 пенсійних виплта з урахуванням: з 1 вересня 1999р. 40% надбавки до окладів грошового забезпечення згідно Указу Презитдента України №847 від 14 липня 1999р. «Про додаткові заходи по упорядкуванню грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України»; з 1 січня 2003р. 100% надбавки до окладів грошового забезпечення згідно Указу Президента України №173 від 23 лютого 2002р.; з 1 травня 2003р. 70% надбавки до окладів грошового забезпечення згідно Указу Президента України від 5 травня 2003р. №389: з 1 травня 2001р. щомісячної премії в розмірі 33,3% грошового забезпечення згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992р.

В апеляційній скарзі Одеський обласний військовий комісаріат просить рішення суду скасувати, постановити по справі нове рішення про відмову у позові, посилаючись на порушення норм права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення на неї. перевіривши законність та обгрунтованність рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про задоволення скарги, з наступних підстав.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того. що      позивач   проходив   військову   службу   в   Збройних   Силах   України,   та   наказом Командуючого ВМС України №НОМЕР_1 був звільнений в запас на підставі ст.65 п.»3» (за власним бажанням). Після звільнення йому призначена пенсія, яка в подальшому не була перерахована виходячи з Указу Президента України №685 від 16.05.2000р., Указу Президента України №173 від 23.02.2002р., Указу Президента України №389 від 5.05.2003р. та Постанови Кабінету Міністрів України № 1167 від 28.07.2003р. Враховуючи, що відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії з урахуванням вищевказаних Указів Президента України, суд першої інстанції вважав необхідним позовні вимоги задовольнити.

Однак з таким висновком суду першої інстанції не може погодитись судова колегія, оскільки висновок суду не відповідає дійсним обставинам справи, неправильно застосовані норми матеріального права.

За таких обставин апеляційний суд вважає, що вказані порушення матеріального права призвели до неправильного вирішення справи по суті, а тому рішення суду відповідно до п.п.3-4 ст.202КАС України підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови з наступних підстав.

Апеляційним судом встановлено, що згідно зі ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ" призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч. З ст. 43 цього Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. У законі будь-яких обмежень щодо розміру пенсії не встановлено, а вирішення цього питання віднесено на розсуд Кабінету Міністрів України.

Згідно з п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). При цьому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією.

З наведеного випливає, що запроваджені Указами Президента України щомісячна надбавки військовослужбовцям - належать до додаткових видів грошового забезпечення і враховуються при нарахуванні пенсії особам, які отримували їх під час проходження служби й звільнені після їх запровадження. Посадові оклади за військове або спеціальне звання; процентні надбавки за вислугу років вказаними Указами не змінювалися.

Судом апеляційної інстанції також встановлено, що ОСОБА_1, був звільнений в запас відповідно до наказу Командуючого ВМПС України №НОМЕР_1 і при проходженні служби вказаних набавок не отримував і дія зазначених Указів   Президента України на нього не поширюється.

Що стосується врахування при розрахунку пенсії премії, то це не було передбачено законодавством України. При цьому апеляційний суд приймає до уваги, що згідно з Законом України від 15.06.2004 р. "Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ" особи, яким раніше призначено пенсії відповідно до цього Закону, мають право на перерахунок пенсій з урахуванням премій відповідно до положень цього Закону лише з 01.01.2005 р.

За таких обставин, судова колегія вважає, що ОСОБА_1, не має право на перерахунок пенсії з урахуванням вищевказаних Указів Президента України, оскільки при проходженні військової служби їх не отримував, а тому в задоволені позовних вимог необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 198,202,207КАС України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Одеського обласного військового комісаріату задовольнити.

Рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27 квітня 2005р. скасувати.

В позові ОСОБА_1 до Одеського обласного військового комісаріату про право на перерахунок пенсії - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація