справа №2-1346/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
26 лютого 2007 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Дяченко СП.
при секретарі Аксеніній В.М.,
за участю представника позивача Чернобай А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Краматорську цивільну справу за позовом закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» в особі Краматорської філії ПриватБанка до ОСОБА_1про розірвання договору та стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач у судове засідання не з'явився. Відповідно до вимог ст.ст. 224-225 ЦПК України, судом ухвалено рішення про заочний розгляд справи.
У судовому засіданні представник позивача Чернобай А.В. суду показала, що ЗАТ КБ «Приватбанк» на підставі договору про відкриття та обслуговування зарплатної картки про встановлення автоматичного торгового кредитного ліміту від 20.04.2000р., відкрив відповідачу картковий рахунок. За умовами договору позивач зобов'язався відкрити відповідачеві рахунок, видати зарплатну картку та встановити автоматичний торговий кредитний ліміт, а в обов'язки відповідача входило - здійснювати плату за користування кредитним лімітом до 25 числа наступного місяця. Відповідач свої зобов'язання за вказаним договором не виконував, у зв'язку з чим , допустив виникнення заборгованості: по кредиту - 1809,33 грн., по відсотках - 67,84 грн., а разом - 1877,17 грн., які він в добровільному порядку не погашає. Просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 зазначені суми за договором кредиту, а також понесені судові витрати на суму 81 грн. Суд, вислухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши надані докази, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинно виконуватись належним чином.
Згідно ст. 536 ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти. Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором. При порушенні зобов'язання настають правові наслідки, зазначені в ст. 611 ЦК України.
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання їм грошового зобов'язання. Боржник, який допустив прострочку у виконанні грошового зобов'язання за вимогою кредитору повинен виплатити суму боргу, .... та встановлену договором суму відсотків. Відповідно до ст. 651 ЦК України, договір може бути розірваний за рішенням суду за вимогою однієї зі сторін при суттєвому порушенні договору іншою стороною.
Судом встановлено, що позивач - ЗАТ КБ «ПриватБанк» відкрив та обслуговував картковий рахунок відповідача ОСОБА_1, а саме: видав зарплатну картку та встановив торговий кредитний ліміт, що підтверджується договором НОМЕР_1. (а.с.5). Відповідач зобов'язався вносити плату за користування кредитним лімітом до 25 числа наступного місяця. Однак, свої зобов'язання відповідач не виконував, що підтверджується довідками ЗАТ КБ "Приватбанк" та ЗАТ "НКМЗ" (а.с.9-14,15), у зв'язку з чим , допустив прострочення по сплаті суми кредиту - 1809,33 грн., та відсотків за користування кредитом - 67,84 грн. На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, договір про обслуговування зарплатної кредитної картки, укладений між позивачем і відповідачем, слід розірвати та стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за договором на загальну суму 1877,17 грн. Відповідно до ст.81,88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати на загальну суму - 81 грн. з них: судовій збір - 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді - 30 грн. Керуючись ст.ст.526,536,610,611,612,625,651 ЦК України, суд -
2
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги закритого акціонерного товариства комерційний банк; «ПриватБанк» в особі Краматорської філії ПриватБанка до ОСОБА_1про розірвання договору та стягнення заборгованості, задовольнити.
Розірвати договір про обслуговування зарплатної пластикової картки НОМЕР_2, укладений між ЗАТ КБ «ПриватБанк» в особі Краматорської філії "ПриватБанк" та ОСОБА_1
Стягнути з ОСОБА_1на користь ЗАТ КБ «ПриватБанк» в особі Краматорської філії Приватбанку (юр.адреса: М.Краматорськ, вул. Катеринича, 16, р/р № 29091829002402 у Краматорській філії Приватбанку, МФО 335548, код ЕГРПОУ 24657972) суму заборгованості за договором обслуговування зарплатної пластикової картки НОМЕР_1 в сумі 1809,33 грн., відсотки за користування кредитом - 67,84 грн., понесені судові витрати - 81 грн., а всього - 1958,17 грн. (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят вісім гривень 17 коп.).
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Донецької області. Заяву про апеляційне оскарження рішення Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Краматорський міський суд.